Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

04. marca 2008

Samsung model G400 - prvý plne dotykový vyklápací model s dvoma displejmiSpoločnosť Samsung uvádza na výstave CeBIT model G400 - prvý plne dotykový vyklápací model s dvoma displejmi.Zdieľať
Dnes na podujatí CeBIT v nemeckom Hannoveri oznámila uvedenie nového „vyklápacieho“ modelu s dvoma     displejmi - Samsung G400.
 
Samsung G400 prevzal vzhľad a štýl vlajkovej lode Samsung Soul a vyznačuje sa unikátnym špičkovým zovňajškom a výnimočným grafickým rozhraním. Spoločnosť Samsung predstavila „vyklápaciu“ verziu mobilného telefónu Soul, čím potvrdila svoje prvenstvo vo výrobe vyklápacích ako aj výsuvných modeloch. Model Samsung G400 má luxusný, vysokolesklý kovový povrch s textúrou brúseného hliníka.  
 
Rovnako ako model Soul, aj Samsung G400 ponúka novú verziu grafického rozhrania (GUI), ktorá užívateľom ponúka tri rôzne možnosti. Vďaka možnosti zmeny vzhľadu GUI môžu užívatelia meniť štýl podľa vlastnej chuti. Vzhľad je možné prispôsobiť zmenou rôznych prvkov ako sú obrázky na pozadí, písmo a farby.
 
Okrem vnútorného TFT LCD displeja s uhlopriečkou 2,22 palca je Samsung G400 vybavený aj plne dotykovým vonkajším displejom s uhlopriečkou 2,22”. Pomocou vonkajšieho, plne dotykového displeja môžu užívatelia ovládať multimediálne funkcie telefónu bez potreby jeho otvorenia. Dotyk na displeji potvrdzuje jemné vibrovanie pod miestom dotyku. Plne dotykový vonkajší displej zabezpečuje bezproblémové ovládanie multimediálnych funkcií ako je FM rádio, prehrávanie hudby, fotografovanie a prezeranie fotoalbumu. Na bežné telefonické operácie sa používa vnútorný displej. Keď je telefón v pohotovostnom režime, užívatelia majú možnosť zvoliť si režim zobrazenia vonkajšieho displeja. Môže to byť vlastný obrázok, digitálne hodiny, ručičkové hodiny alebo režimy kalendára. Okrem toho sa na vonkajšom displeji zobrazujú notifikácie o prijatých SMS/MMS správach ako aj nastavenie budíka alebo pripomienok.
 
Samsung G400 je vybavený najnovšou zobrazovacou technológiou a digitálnym fotoaparátom s rozlíšením 5 megapixelov. K dispozícii je množstvo najnovších digitálnych technológií ako je automatické rozpoznávanie tvárí, stabilizácia obrazu a tiež Wide Dynamic Range (WDR – široký dynamický rozsah). Užívatelia si tiež môžu vychutnať rýchly prístup k sieti Internet, a to vďaka technológii High Speed Downlink Packet Access (HSDPA) s rýchlosťou až 7,2 Mb/s. Pomocou telefónu je možné zdieľať vytvorené fotografie alebo video záznamy. S prídavnou kamerou môžu užívatelia v sieťach HSDPA plne využívať aj video hovory. Model Samsung G400 bude v európskych krajinách dostupný od júna.
 
 
Technické údaje modelu Samsung G400

Štandard
GSM 3-pásma (900/1800/1900) / HSDPA (2100, 7,2 Mb/s)
Displej
2,22” + 2,22” QVGA, 262 000 bodov, TFT
Fotoaparát
5 MP fotoaparát s automatickým zaostrovaním
4x digitálny zoom
Rozpoznávanie tváre / optimalizácia WDR
Stabilizácia obrazu
Funkcie
Plne dotykový LCD displej & UI (spätná väzba vibrovaním)
Multimediálny prehrávač s jednoduchým prístupom (vonkajší dotykový displej)
Užívateľom vytvorené grafické rozhranie
Bluetooth 2.0 / USB 2.0
Mobilné blogovanie
Elektronická pošta Google / vyhľadávanie
Režim offline + režim bez SIM karty
MP3/WMA/e-AAC+/midi/imelody/wav/MMF
Hudobná knižnica
MTP
FM rádio s RDS
Pamäť
Externá pamäťová karta: microSD
Rozmery
102,8 x 51,5 x 15,2 mm

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Najnovšia vlajková loď medzi modelmi série Samsung “Ultra Edition” (13. 2. 2008)
 Samsung vám ponúka Soul - najčistejšia esencia mobilnej komunikácie (11. 2. 2008)
 Samsung ukazuje spotrebiteľom cestu k jednoduchsiemu životu (11. 1. 2008)
 Spoločnosť Samsung získala na CES 2008 až 32 cien za inovácie (26. 11. 2007)
 Spoločnosť Samsung na výstave FPD International 2007 odprezentovala vylepšenú zobrazovaciu technológiu (29. 10. 2007)
 Samsung predstavuje nové inteligentné telefóny s OS Symbian prispôsobené rôznym životným štýlom. (29. 10. 2007)
 Prvý mobilný telefón na svete s 5-megapixelovým fotoaparátom a 3-násobným optickým zoomom - Samsung SGH-G800 (29. 10. 2007)
 GIORGIO ARMANI a spoločnosť SAMSUNG predstavili nový luxusný mobilný telefon (24. 9. 2007)
 Láska k rovnakému mužovi nás opäť spojila (31. 8. 2005)nasledujúci článok >>
Sonda po prvý raz zachytila na Marse lavíny
<< predchádzajúci článok
Hodokvas uvádza:Nový festival MINIKVAS!!!