Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. novembra 2011

Šéf armády Bulík zamotal vláde hlavu

Zdieľať
lubomir bulik BRATISLAVA 16. novembra (WEBNOVINY) – Ani po dnešnom rokovaní vlády nie je jasné, či Ľubomír Bulík skončí predčasne na poste náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR k 30. novembru.


Minister obrany Ľubomír Galko predložil kabinetu návrh na jeho odvolanie, ale vláda rokovanie o ňom prerušila.

Bulík sa už dávnejšie dohodol s Galkom na odchode do civilu. Dôvodom dohody na jeho predčasnom ukončení pôsobenia v ozbrojených silách bolo podľa ministra obrany to, že nové ozbrojené sily by mal budovať nový náčelník. Galko však po páde vlády stiahol 12. októbra z rokovania kabinetu návrh na Bulíkovo odvolanie.

"Bolo to moje rozhodnutie vzhľadom na to, že vláda padla a nie je isté, či ďalší minister, ktorý vzíde z volieb, bude chcieť transformovať ozbrojené sily tak, ako sme to mali my v pláne," povedal vtedy Galko. Napriek tomu Bulík 19. októbra potvrdil, že naďalej chce odísť zo svojho postu.

Prezident Ivan Gašparovič tvrdí, že minister obrany Ľubomír Galko a náčelník generálneho štábu Ozbrojených síl SR Ľubomír Bulík si nemôžu rozmyslieť pôvodnú dohodu, podľa ktorej má Bulík predčasne odísť z čela armády.

"Prezident republiky zastáva názor, že ak minister obrany spolu s náčelníkom Generálneho štábu OS SR verejne ohlásili jeho odchod, tak už takéto rozhodnutie nie je možné vziať späť," uviedol hovorca prezidenta Marek Trubač. Vo funkcii náčelníka je Bulík od 20. decembra 2004, o rok sa mu malo skončiť posledné - druhé funkčné obdobie.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Minister Galko pre pokoj v dome zastavil kúpu áut (15. 11. 2011)
 Minister obrany Galko je klamár, tvrdí jeho predchodca (15. 11. 2011)
 Galko si podľa Bašku robí z ľudí srandu (24. 8. 2011)nasledujúci článok >>
Trnavská nemocnica zabezpečí chod aj po odchode lekárov
<< predchádzajúci článok
Grécko pripravuje daňovú reformu