Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. februára 2011

SHMÚ: Poľadovica bude strašiť až do obedaZápad a juh stredného Slovenska, ktorý v súčasnosti sužuje poľadovica, sa na problémy musí pripraviť až do obeda. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) ...Zdieľať
shmu logo SHMÚ logoFoto: shmu.skBRATISLAVA 16. februára (WEBNOVINY) - Západ a juh stredného Slovenska, ktorý v súčasnosti sužuje poľadovica, sa na problémy musí pripraviť až do obeda.


Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vyhlásil pre šesť regiónov výstrahu prvého stupňa pre poľadovicu, ktorá bude aktuálna až do jednej popoludní.

Miestami sa zľadovatené cesty môžu vyskytnúť v okresoch Bratislava, Pezinok, Trnava, Hlohovec, Piešťany, Senec, Galanta, Šaľa, Dunajská Streda, Malacky, Skalica, Senica, Myjava, Nitra, Levice, Nové Zámky a Komárno. Ojedinele sa na poľadovicu musia pripraviť obyvatelia okresov Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava, Púchov, Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Topoľčany, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Zlaté Moravce, Krupina, Veľký Krtíš, Lučenec, Poltár a Rimavská Sobota.

Tvorba poľadovice predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity. Výskyt poľadovice je v danej ročnej dobe a oblasti bežný, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu, píše sa v charakteristike výstrahy.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ceny ropy klesli, zlato bolo na novom 4-týždňovom maxime
<< predchádzajúci článok
Odborníci budú v Kežmarku diskutovať o ikonografii Tatier