Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. januára 2018

SHMÚ varuje pred poľadovicou na západnom a strednom SlovenskuPred tvorbou poľadovice varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe. Tá sa má od utorka od 18.00 h tvoriť v okresoch Bratislavského, Trenčianskeho, ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Bratislava 23. januára (TASR) – Pred tvorbou poľadovice varuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojom webe. Tá sa má od utorka od 18.00 h tvoriť v okresoch Bratislavského, Trenčianskeho, Nitrianskeho a Trnavského kraja. SHMÚ vydal v tejto súvislosti výstrahu prvého stupňa.


Tvorba poľadovice sa ojedinele očakáva od stredy (24.1.) aj v okresoch Banskobystrického a Žilinského kraja.

V Jelšave, Martine a vo Vrútkach je zhoršená kvalita ovzdušia. V Jelšave a okolí SHMÚ vydal výstrahu pred závažnou smogovou situáciou, ktorá trvá do odvolania. V prípade Martina a Vrútok vydal SHMÚ upozornenie.

Výstraha SHMÚ. Foto: SHMÚ


"V predchádzajúcom dni boli na niektorých staniciach priemerné denné hodnoty PM10 nad 50 µg/m3. Táto hodnota nesmie byť prekročená na jednotlivej stanici viac ako 35-krát v kalendárnom roku," uvádza SHMÚ. Príčinou smogovej situácie sú podľa meteorológov vysoké emisie PM10 z vykurovania pevným palivom a z ďalších lokálnych zdrojov, ako aj nepriaznivé rozptylové podmienky vďaka polohe v horskej doline.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Michel: Belgicko uzná Palestínu, ak bude širší európsky konsenzus
<< predchádzajúci článok
VIDEO: Žitňanská: Toľko poslancov ako dnes sme ešte vo väznici nemali

SHMÚ varuje pred poľadovicou na západnom a strednom Slovensku - diskusné fórum čitateľov