Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

03. augusta 2021

Škótsko už zruší takmer všetky reštrikcie, víťazstvo nad vírusom to však neznamená, vraví SturgeonováTakmer všetky zostávajúce reštrikcie zamerané proti šíreniu ochorenia COVID-19 v Škótsku zrušia od 9. augusta. Potvrdila to škótska prvá ministerkaZdieľať
nicola sturgeonova 676x451 3.8.2021 (Webnoviny.sk) - Takmer všetky zostávajúce reštrikcie zamerané proti šíreniu ochorenia COVID-19 v Škótsku zrušia od 9. augusta. Potvrdila to škótska prvá ministerka Nicola Sturgeonová.


Sociálny odstup sa nebude musieť dodržiavať vo väčšine prostredí, čo znamená, že sa zvýši využívanie kapacity pubov a reštaurácií a povolený bude väčší počet ľudí na športových podujatiach či koncertoch.

Počet nových infekcií klesol


Úzke kontakty ľudí, ktorí budú pozitívne testovaní, nebudú musieť ísť do karantény, ak budú úplne zaočkovaní. Informuje o tom portál bbc.com.

Počet nových infekcií v Škótsku oproti začiatku júla klesol o dve tretiny. Avšak nosenie rúšok na niektorých verejných miestach bude naďalej povinné.

Pôjde napríklad o stredné školy, ktorých zamestnanci budú musieť udržiavať fyzický odstup 1 meter a dvakrát týždenne sa budú musieť testovať.

Ešte nie je koniec pandémie


Nicola Sturgeonová varovala, že vírus stále predstavuje „reálne problémy“. Hoci nové zmeny obnovia „podstatný stupeň normálnosti“, prvá ministerka uviedla, že „nesignalizujú koniec pandémie alebo návrat k presne takému životu, aký sme poznali“.

„Vyhlásenie slobody alebo víťazstva nad vírusom je podľa môjho názoru predčasné,“ dodala.


Zdroj: Webnoviny.sk - Škótsko už zruší takmer všetky reštrikcie, víťazstvo nad vírusom to však neznamená, vraví Sturgeonová © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Policajný exprezident Gašpar zostáva vo väzbe, senát najvyššieho súdu jeho sťažnosť zamietol
<< predchádzajúci článok
Na Slnečných jazerách sa utopil mladý chlapec, polícia vyšetruje okolnosti tragédie

Škótsko už zruší takmer všetky reštrikcie, víťazstvo nad vírusom to však neznamená, vraví Sturgeonová - diskusné fórum čitateľov