Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

23. júla 2022

Skupina Davová Psychóza vyráža po troch rokoch opäť na turnéPočas tri a pol dekády existencie sa stala jednou z najkultovejších punkových skupín ako na Slovensku, tak aj v Českej republike.Zdieľať
Skupina Davová Psychóza vyráža po troch rokoch opäť na turné

Slovenská punkrocková legenda Davová Psychóza pripravila koncertné turné, ktorým chce osláviť 35 rokov od založenia. Na cesty sa chystá po troch rokoch, keď v roku 2019 absolvovala predchádzajúce turné Léto s Davofkou Tour 2019. TASR informoval PR manažér Roman Fecko.


Davovka v priebehu piatich týždňov od 22. júla do 27. augusta odohrá 20 koncertov, na trinástich sa predstaví slovenským fanúšikom, šesť koncertov odohrá v Česku a jeden v Poľsku.

Skupina Davová Psychóza vznikla v roku 1987, a tak tento rok oslavuje svoje 35. výročie. Počas tejto tri a pol dekády jej existencie sa stala jednou z najkultovejších punkových skupín ako na Slovensku, tak aj v Českej republike. Stihla vydať päť radových albumov, sú nimi Antropofóbia (1991), Svet žaluje (1992), Kríza vedomia (1998), Nakŕmte prežratých (2004) a Emancipácia (2019). Vzišli z nich desiatky kultových skladieb, najznámejšie songy sú Depresia, Spravodlivosť, Tiesňové volanie, Radujme sa, veseľme sa, Mozgová paralýza, Dnes je správny deň, Davová psychóza, Svet žaluje, Kult osobnosti, Agresia, Horiaca Európa či Ľudské práva alebo Tvár plná nenávisti.

Vzhľadom na to, že spevák kapely Jano Kassa dlhodobo žije v austrálskom Sydney, Davovka posledných 15 rokov koncertuje veľmi málo a len sporadicky a s viacročnými prestávkami. Jano po troch rokoch priletel na Slovensko len v nedeľu 17. júla, od pondelka 18. júla kapela absolvovala intenzívne skúšky.

Davová Psychóza sú Jano Kassa – spev, Marcel Duchoň – gitara, Roman Hulo Hulín – basa a Tibor Cibi Adamec – bicie.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúsky dirigent Stefan Soltész skolaboval v opere a zomrel
<< predchádzajúci článok
Video: Skupina Funkiez predstavila nový letný song Ľúb ma takú