Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

25. júla 2007

SkyEurope má prvý Boeing v priamom vlastníctveNízkonákladová letecká spoločnosť SkyEurope Airlines zaradila do svojej vzdušnej flotily ďalšie lietadlo Boeing 737 - 700NG. Stalo sa však prvým lietadlom v jej priamom vlastníctve, informoval v ...Zdieľať

BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Nízkonákladová letecká spoločnosť SkyEurope Airlines zaradila do svojej vzdušnej flotily ďalšie lietadlo Boeing 737 - 700NG. Stalo sa však prvým lietadlom v jej priamom vlastníctve, informoval v stredu vedúci oddelenia komunikácie spoločnosti Tomáš Kika. Stroj s registráciou OM-NGN priletel z amerického Seattlu do Bratislavy s medzipristátím v islandskom Keflavíku už minulý týždeň 19. júla.

"Nákup v poradí už trinásteho nového lietadla je financovaný pomocou úveru poskytnutého spoločnosťou Halifax Bank of Scotland Corporate. Posledné tri lietadlá s termínom dodania do konca roku 2007 budú financované rovnakým spôsobom a stanú sa priamym majetkom SkyEurope Airlines," uviedol T. Kika. Ako pokračoval, letecká spoločnosť sa nateraz zaviazala odobrať od výrobcu lietadiel Boeing celkom 26 strojov s opciou na ďalších šesť kusov.

Zatiaľ čo firma GECAS už dodala pre SkyEurope prvých dvanásť nových lietadiel na operatívny lízing, Halifax Bank of Scotland Corporate zabezpečuje úverový nákup nových lietadiel tak, aby sa stali priamym majetkom leteckej spoločnosti. "Využitie úverového financovania zodpovedá stratégií SkyEurope vytvoriť vyváženú kombináciu lízovaných a vlastných lietadiel. Tento krok je zároveň v súlade s postupmi, ktoré používajú pre financovanie rastu flotily aj ďalšie veľké letecké spoločnosti," dodal Kika. Halifax Bank of Scotland Corporate je súčasťou HBOS Group, štvrtej najväčšej bankovej skupiny vo Veľkej Británii podľa kritéria kapitalizácie trhu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V súčasnosti sa vyseparuje okolo 170-tisíc odpadu
<< predchádzajúci článok
V Handlovej vybudujú linku na spracovanie odpadového skla

SkyEurope má prvý Boeing v priamom vlastníctve - diskusné fórum čitateľov