06. augusta 2010

Slováci prehrali s Ruskom, budú hrať o 11. miesto

Hádzanári Slovenska na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Bratislave neuspeli vo svojom piatkovom večernom zápase v skupine o 9. - 12. miesto, keď v ...

bez nazvu Foto: Ilustračné foto SITA

BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Hádzanári Slovenska na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Bratislave neuspeli vo svojom piatkovom večernom zápase v skupine o 9. - 12. miesto, keď v bratislavskej hale na Pasienkoch podľahli rovesníkom z Ruska 26:32 (11:18). Zverenci trénera Dušana Timka boli počas celého duelu horším mužstvom, hráči Ruska dominovali vo všetkých herných činnostiach. Rozlúčkou so šampionátom bude pre slovenský tím sobotňajší duel o konečné jedenáste miesto, ktorý odohrajú rovnako v športovej hale na Pasienkoch proti Chorvátsku.

Výsledok:

O 9. - 12. miesto (ŠH Pasienky):
Rusko - Slovensko 32:26 (18:11)
Zostava a góly SR: Žernovič, Töviš - Hároník, Köteles, Vallo 4, Ľoch 5/3, Laczkó 4, Babjak 1, P. Masica ml. 4, D. Krok 2/1, Orlovský, Hriňák 2, Dani 3, Ďurajka 1
Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčení: 5 - 2, rozhodovali: Bonifert a Oláh (obaja Maď.), 100 divákov

Rusi si hneď v úvode vypracovali trojgólový náskok a ten postupne narastal až do 15. min, keď slovenský tím prehrával už 5:12. Sedemgólový náskok si Rusi udržali do polčasovej prestávky. Po zmene strán narástol rozdiel v úvodných 15 minútach až na 12 gólov (27:15). V závere ruský tím zvoľnil a dovolil zverencom Dušana Timka skorigovať na konečných 26:32.

Hlas:
Dušan Timko (tréner SR "20"): "Rusi zaslúžene triumfovali, aj touto cestou im chcem poblahoželať k víťazstvu. Nezachytili sme nástup, súper nám odskočil a dostali sme sa pod tlak. Je škoda, že sa nám nevyhýbajú choroby a zranenia, v dnešnom zápase chytal brankár s horúčkou a do hry nemohol zasiahnuť chorý Holdoš. Súper hral moderne, rýchlo a zaslúžene vyhral."