Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2013

Slováci sú zo štátov V4 v angličtine najslabšíSlovenskí občania sú zo štátov V-4 v znalosti angličtiny najslabší. Vyplýva to z prieskumu organizácie Education First (EF) a na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to povedal riaditeľ ...Zdieľať
anglictina slovicka slovnik BRATISLAVA 20. apríla (WEBNOVINY) – Slovenskí občania sú zo štátov V-4 v znalosti angličtiny najslabší. Vyplýva to z prieskumu organizácie Education First (EF) a na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave to povedal riaditeľ portálu www.jazykovepobyty.sk Martin Volek. Prieskum robili na vzorke 1,7 milióna ľudí starších ako 18 rokov z 54 krajín sveta v rokoch 2009 až 2011, vyhodnotili ho vlani.


Slovensko sa v znalosti anglického jazyka umiestnilo na 16. mieste z 54. V porovnaní s okolitými krajinami to však nie je dobré umiestnenie, Česko skončilo na 11. mieste, Poľsko na 10. mieste a Maďarsko na ôsmom mieste. Testy boli rozdelené do piatich skupín, a to veľmi vysoká úroveň, vysoká, stredná, nízka a veľmi nízka úroveň. Slováci sa zaradili do strednej úrovne.

Najlepšie angličtinu ovládajú Švédi. Dôvodom je, že zriedka majú dabované filmy, politici svoje reči prednášajú v angličtine, ako aj študenti na univerzitách čerpajú informácie z anglických publikácií a svoje záverečné práce píšu v anglickom jazyku. Najhoršie je na tom Líbya.

Takmer v každej krajine, ktorá bola zapojená do prieskumu, hovoria lepšie po anglicky ženy. Okrem Maďarska. Ženy sú viac motivované, ctižiadostivejšie a emancipované. Najlepšie jazyk ovládajú tridsiatnici, ktorí do vzdelania a do jazykových pobytov investujú najviac. Najhoršie to je u ľudí nad 40 rokov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
O nedoplatkoch za teplo rozhodnú jesenné teploty
<< predchádzajúci článok
Pre migráciu žiab uzavrú cestu na Železnej studničke

Slováci sú zo štátov V4 v angličtine najslabší - diskusné fórum čitateľov