16. apríla 2017

Slovan opäť zakopol. Po Dunajskej Strede prehral aj v Ružomberku

Na snímke radosť hráčov Ružomberka po góle v zápase 27. kola futbalovej Fortuna ligy medzi MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 16. apríla 2017 v Ružomberku. Foto: TASR/Branislav Račko
Ružomberok 16. apríla (TASR) - V zostave Slovana, ktorá vybehla na trávnik pod Čebraťom, chýbali niekoľkí hráči zo základnej jedenástky. Prvej strele medzi žrde diváci zatlieskali až v 28. minúte, keď z 22 m napriahol domáci Nagy, ale namieril iba do stredu brány "belasých", kde čakal pripravený Greif. Diváci v prvom dejstve veľa futbalovej krásy nevideli, Nagyov pokus bol jediný do priestoru brány za úvodných 45 minút a tak sa v polčase išlo do šatní za bezgólového stavu.

V úvode druhej polovice mohol Slovan ísť do vedenia, Soumah pätičkou predĺžil na De Sa, ktorý bol sám pred Macíkom, ale nedokázal gólmana Liptákov prekonať. V 59. minúte sa domáci diváci tešili z gólu, Kružliak center Gála-Andrezlyho usmernil hlavou do žrde a Mareš odrazenú loptu doklepol do siete. O štyri minúty na to Faško potiahol kolmo loptu do šestnástky hostí, ale vo finálnej fáze zaváhal. Vzápätí na druhej strane Macík ešte v tutovke vychytal De Sa, ale pri dorážke Souhmaha už bol bezmocný – 1:1. Po zmene strán mal zápas ďaleko väčší náboj ako do prestávky a vygradoval gólovo, keď v poslednej minúte víťazstvo "Ruže" po peknej akcii zabezpečil striedajúci Lačný.