01. augusta 2013

Slovan v prvom domácom prípravnom stretnutí zdolal Spartak Moskva 2:0

Vľavo Mário Bližňák (Slovan) strieľa druhý gól, uprostred brankár Jeff Glass a vpravo Viačeslav Kozlov (obaja Spartak), v prvom domácom prípravnom hokejovom stretnutí HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1. augusta 2013 v Slovnaft ...

Vľavo Mário Bližňák (Slovan) strieľa druhý gól, uprostred brankár Jeff Glass a vpravo Viačeslav Kozlov (obaja Spartak), v prvom domácom prípravnom hokejovom stretnutí HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1. augusta 2013 v Slovnaft Aréne v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 1. augusta (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v úvodnom domácom prípravnom stretnutí pred novou sezónou KHL nad Spartakom Moskva 2:0. O góly slovenského tímu sa postarali v tretej tretine Roman Kukumberg a Mário Bližňák, čisté konto si v bránke "belasých" udržal Jaroslav Janus. Zverenci trénera Rostislava Čadu odohrajú ďalší prípravný duel o týždeň vo štvrtok 8. augusta opäť v domácom prostredí proti Torpedu Nižnyj Novgorod.

Slovan Bratislava - Spartak Moskva 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 44. Kukumberg (Miklík), 57. Bližňák (Bartovič, Netík). Rozhodovali: Baluška, Kubuš, vylúčenia: 4:5 na 2 min, presilovky 0:0, oslabenia: 1:0, 10.055 divákov (vypredané).

Zostava Slovana: Janus - Škoula, Sersen, Mojžíš, Sigalet, Štajnoch, Mihálik - Netík, Bližňák, Bartovič - Miklík, Ölvecký, Vondrka - Hudáček, Kukumberg, Kudrna - R. Mráz, Šťastný, T. Mikúš

Vľavo v popredí Vladimír Michalík a vpravo Roman Kukumberg (obaja Slovan) tlačia k ľadu hráča Spartaku Alexandra Nesterova, vľavo na ľade brankár Slovana Jaroslav Janus, v prvom domácom prípravnom hokejovom stretnutí pred začiatkom súťaže KHL HC Slovan Bratislava - Spartak Moskva 1. augusta 2013 v Slovnaft Aréne v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Vypredaná Slovnaft Aréna videla v úvode vyrovnaný hokej, v ktorom sa hra rýchlo prelievala z jednej strany klziska na druhú. Zápas sa hral v solídnom tempe, ale chýbajúca herná prax sa podpísala pod viaceré technické nedostatky hráčov. Prvú vážnu šancu si vytvorili domáci v 14. minúte, no Miklík nepochodil pred brankárom Glassom, rovnako ako v polovici stretnutia Mráz. "Belasí" postupne zvýšili útočné úsilie a v 44. minúte sa dočkali, keď Kukumberg pri vlastnom oslabení strelou spoza ľavého kruhu ponad rameno brankára otvoril skóre. V 57. minúte potom po akcii Netíka a priťuknutí Bartoviča poistil víťazstvo domácich Bližňák.