02. decembra 2018

Slovenké hádzanárky zdolali Kosovo v kvalifikácii na svetový šampionát

Slovenské hádzanárky

Slovenské hádzanárky Foto: TASR/Henrich Mišovič
Šaľa 2. decembra (TASR) - Slovenské hádzanárky vyhrali domáci turnaj 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2019 v Šali bez straty bodu. Prvenstvo a postup do budúcoročnej baráže o postup na svetový šampionát potvrdili v nedeľu hladkým triumfom nad Kosovom 40:15.

Zverenky trénera Jána Packu mali istý postup už pred záverečným dňom, na turnaji predtým zdolali Ukrajinu 36:32 a Izrael 24:20. Súpera v baráži, ktorá je na programe v máji a júni budúceho roka, sa dozvedia 15. decembra po žrebe v rámci prebiehajúceho európskeho šampionátu vo Francúzsku.

Turnaj 1. skupiny prvej fázy kvalifikácie MS 2019 - Šaľa:

Slovensko - Kosovo 40:15 (18:5)

Zostava SR: Oguntoyeová, Medveďová - Pócsíková, Fiľková-Trehubová, Rebičová, Trúnková, Szarková, Holešová, Rajnohová, Patrnčiaková, Bujnochová, Tulipánová, Kučerová, Vargová, Popovcová, Némethová. Rozhodovali: M. Sáová, V. Sáová (obe Portug.), 500 divákov

V súboji s jasným outsiderom Slovenky od začiatku dominovali. Po piatich minútach Szarková zo sedmičky upravila na 3:0 a v 10. minúte tá istá hráčka zvýšila už na 7:2. Otázkou zápasu zostala už len výška rozdielu v skóre, pretože domáce súpera vo všetkých činnostiach jednoznačne predčili. Keď Bujnochová v 26. minúte skórovala z rýchleho protiútoku, manko Kosova už bolo dvojciferné (5:15). Bodku za prvým polčasom dala Holešová na 18:5.

V druhej časti domáce v exhibičnom tempe zvyšovali svoj náskok, po dvoch zásahoch pivotky Trúnkovej a Bujnochovej brejku to bolo v 41. minúte o dvadsať gólov - 27:7. Šancu dostali aj ďalšie hráčky a Slovenky si na záver kvalifikačného turnaja pripísali suverénne víťazstvo, keď dosiahli 40-gólovú hranicu.