30. júla 2010

Slovenky na VC Slovenska zdolali Rusko

Luisa Michulková (biela) zo Slovenska v zápase Slovensko - Rusko na Veľkej cene Slovenska v basketbale žien Foto: SITA/Ivan Fleischer KOŠICE 30. júla (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré sa pripravujú na ...

bez nazvu Luisa Michulková (biela) zo Slovenska v zápase Slovensko - Rusko na Veľkej cene Slovenska v basketbale žien

KOŠICE 30. júla (WEBNOVINY) - Slovenské basketbalové reprezentantky, ktoré sa pripravujú na augustovú kvalifikáciu na európsky šampionát v roku 2011 v Poľsku, vyhrali v piatok vo svojom úvodnom zápase na Veľkej cene Slovenska v Košiciach nad Ruskom o 5 bodov 69:64 (38:35). Úradujúce vicemajsterky sveta aj Európy a držiteľky bronzovej medaily z ostatných olympijských hier Rusky, ktoré smerujú na septembrové MS v Česku, počas celého duelu mierne zaostávali za zverenkyňami trénerky Pokey Chatmanovej. Po nervóznom začiatku si Slovenky vypracovali vedenie, ktoré udržali až do konca. V druhej štvrtine síce Rusky sťahovali náskok, no polčasová prestávka prospela viac slovenskému tímu, ktorý zvýšil svoj náskok až na 11 bodov v 34. min. Rusky ku koncu vysunuli obranu, no ani to im nepomohlo proti slovenskému výborne doskakujúcemu tímu.

V ďalšom piatkovom zápase v košickej Infinity Aréne triumfovali Srbky nad Brazílčankami 82:78 (43:35). Práve srbský tím bude v sobotu o 19.00 h ďalším súperom zvereniek trénerky Pokey Chatmanovej.

Výsledky piatkových stretnutí na Veľkej cene Slovenska v Košiciach:

Slovensko - Rusko 69:64 (21:15, 17:20, 18:14, 13:15)
Zostava a body Slovenska: Kupčíková 4, Jalčová 9, Lásková 2, Michulková 14, Vyňuchalová 6 (Žirková 12, Lawlessová, Lukačovičová 7, Hricková 4, Podešvová 6, Jurčenková 5, Čarnoká 0)
Najlepšie strelkyne Ruska: Daniločkinová 13, Karpuninová 12, Widmerová 11
TH: 27/16 - 19/10, fauly: 21 - 22, trojky: 3 - 4, rozhodovali: Lukáč, Hlinka a Matejčík, 1000 divákov

Hlasy:
Natália Hejková (riaditeľka reprezentácie SR): "Dosiahli sme veľmi cenné víťazstvo nad tímom Ruska, ktoré sa pripravuje na majstrovstvá sveta. Je to vicemajster sveta a olympijský medailista, takže takýto výsledok je pre nás veľmi cenný."

Ivana Jalčová (rozohrávačka SR) : "Zápas bol náročný po fyzickej stránke. Tak Rusky ako aj my sa nachádzanme v príprave a z toho vyplývajú chyby a nestatky, ktoré je potrebné odstrániť. Víťazstvo poteší a povzbudí."

Brazília - Srbsko 78:82 (17:20, 18:23, 29:17, 14:22)