10. júna 2017

Slovenky nedali Švédsku šancu a pripísali si ďalšiu výhru

Ilustračná snímka

Ilustračná snímka Foto: TASR - Martin Baumann
Valladolid 9. júna (TASR) - Slovenské volejbalové reprezentantky vyhrali aj vo svojom druhom zápase na úvodnom turnaji C-skupiny Európskej ligy vo Valladolide. Po piatkovom triumfe 3:0 nad Portugalskom si zverenkyne trénera Mareka Rojka poradili v troch setoch aj so Švédskom. V nedeľu o 20.00 h sa stretnú v poslednom zápase na turnaji s domácim Španielskom.

Vyrovnaný stav v úvode zlomila esom Šunderlíková a Slovenky viedli 5:3. Severanky sa snažili, ale potom sa dvakrát za sebou presadila Pencová a bolo 8:5. Švédky potom využili slabšiu chvíľku súperiek a viedli 12:11. V polovici setu sa však Slovenky dostali do rozhodujúceho trháku a pri podaní Šunderlíkovej viedli 20:14. Záver zvládli a prvý set vyhrali 25:15.

Do druhého setu nastúpil Slovenky v rovnakom zložení a po ese Drobňákovej a bloku Salanciovej viedli 8:3. Po Herelovej jednonožke bolo 11:4. Švédky slabo útočili a slovenské volejbalistky chytili veľa lôpt v poli. Pri podaní Pencovej získali Slovenky sériu bodov a viedli 16:5. V drese Švédska dala občas o sebe vedieť vychádzajúca 17-ročná hviezda Haaková, ale Slovenky mali hru jasne v rukách. Druhý set ukončila útokom stredom Pencová a Slovenky ho vyhrali hladko 25:11.

V treťom sete robili Slovenky chyby, za čo pykali a prehrávali 1:5 a 3:6. Švédky viedli aj o päť bodov (10:5), ale pri podaní Kosekovej otočili naše skóre na 12:11. Potom pomohla servisom aj striedajúca Palgutová, neskôr dala dve esá Herelová a stav bol 19:15 pre Slovenky. Záver setu favoritky duelu zvládli, vyhrali ho 25:18 a získali na turnaji ďalšie tri body.

Európska liga žien - 1. turnaj C-skupiny (Valladolid, Španielsko):

Slovensko - Švédsko 3:0 (15, 11, 18)

Zápas trval:
67 minút, rozhodovali: Jovčev (Bul.) a Burheimová (Nór.), 100 divákov

SR: Koseková 3, Salanciová 5, Herelová 13, Šunderlíková 9, Drobňáková 12, Pencová 11, liberá Španková a Valachová (Palgutová 2, Ovečková 1). Tréner: M. Rojko.

Švédsko: Anderssonová 3, Hellvigová 0, Hanssonová 1, Haaková 16, Rixová 5, Wasserfallerová 7, libero Sjöbergová (Lundvallová 1, Skogforsová 1, Tegenfalková 1, Svensonová 1). Tréner: G. Gallardo.

hlas:

Marek Rojko, tréner SR: "Bez ohľadu na kvalitu súpera sme mali za cieľ hrať lepšie, ako v zápase s Portugalskom, čo sa nám podarilo. Hrali sme dôraznejšie v medzihre, nemali sme problém s jednoduchými situáciami a opäť sme dobre podávali. Využívame slabšiu úroveň prihrávky družstiev, s ktorými sme hrali. V úvode tretieho setu sme mali menší výpadok, ale potom dve hráčky vytvorili tlak na podaní a umne sme to dohrali. Máme na konte šesť bodov po dvoch zápasoch, čo bol náš cieľ. V nedeľu nás čaká najsilnejší súper v skupine Španielsko, ktoré bude hnať veľa divákov a predpokladám, že z hľadiska kvality, atmosféry a celkového nastavenia to bude asi najkvalitnejší zápas na tomto turnaji."