02. septembra 2006

Slovenky v baráži o ME vo volejbale zdolali Ukrajinu 3:1

Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v sobotu v Leviciach v úvodnom barážovom dueli kvalifikácii o postup na ME 2007 nad favorizovanou Ukrajinou za 93 minút 3:1 (-22, 19, 18, 19) a pred ...

LEVICE 2. septembra (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky zvíťazili v sobotu v Leviciach v úvodnom barážovom dueli kvalifikácii o postup na ME 2007 nad favorizovanou Ukrajinou za 93 minút 3:1 (-22, 19, 18, 19) a pred odvetou, ktorá je na programe v sobotu 9. septembra v Charkove o 16.00 h SELČ, si vytvorili veľmi dobrú východiskovú situáciu.

Výsledok - kvalifikácia ME 2007 - ženy - baráž - prvý zápas:

Slovensko - Ukrajina 3:1 (-22, 19, 18, 19)
93 minút, rozhodovali Garthoff a Schiemenz, 1100 divákov

Slovensko: Rojková, Hatinová, Tomášeková, Biksadská, Viestová, Székelyová (Kleskeňová - libero, Magátová). Tréner: M. Čada.
Ukrajina: Kovalčuková, Duškievičová, Alexandrovová, Jakovlevová, Lavruková, Pavlovová (Kurylová - libero, Krivecová, Andrušenková). Tréner: A. Gutor.

Prvý zápas o miestenku na ME 2007 v Belgicku a Luxembursku sa pre slovenské družstvo nevyvíjal dobre. Po chvíľke hry bolo 0:4 a tréner Miroslav Čada si vybral prvý odychový čas. Veľmi to však nepomohlo, lebo Ukrajinky získali až päťbodový náskok (8:13). Slovenky bojovným výkonom vyrovnali na 16:16, no potom mali réžiu duelu v rukách opäť súperky. V druhom sete začali slovenské volejbalistky lepšie, viedli už 8:5, avšak Ukrajinky sa nevzdávali a neustále dýchali domácemu tímu, podporovanému hlasivkami viac ako tisícky fantastických divákov, na chrbát. Zlom nastal až v závere setu, keď Čadove zverenkyne získali štvorbodový náskok (21:17) a svoje úsilie dotiahli do víťazného konca, aj keď blokárka Lucia Hatinová prvý setbal nepremenila. Začiatok tretieho setu sa podobal prvému - Ukrajinky viedli 3:0. Slovenky sa však včas spamätali, vyrovnali na 4:4, a potom už družstvo vedené bývalým kormidelníkom mužov Dubovej Alexandrom Gutorom nemalo šancu. Volejbalistky SR si vypracovali až 10-bodový náskok (18:8) a set pohodlne vyhrali. Vo štvrtom dejstve stačili sily ukrajinskému tímu len chvíľku, potom to už bola exhibícia zvereniek trénera Miroslava Čadu. Darilo sa najmä Hatinovej, ktorá bodovala takmer po každom útoku. Slovenky napokon zaslúžene vyhrali 3:1.

Miroslav Čada, tréner SR: "Som nesmierne šťastný, že sme dosiahli takýto výsledok. Teší ma o to viac, že sme na stretnutie nastúpili s viacerými náhradníčkami. Výhoda domáceho prostredia v prvom zápase bola možno výhoda, ale na Ukrajine nás čaká mimoriadne tvrdý oriešok s očakávanou šesťtisícovou diváckou kulisou. Verím, že dievčatá zopakujú výborný výkon z úvodného duelu. Chcel by som sa ešte poďakovať levickému publiku, ktoré nás skvele povzbudzovalo od začiatku až do konca."

Alexander Gutor, tréner Ukrajiny: "Prehrali sme s lepším družstvom. Slovenky hrali dnes veľmi dobre a my sme prehrali na všetkých frontoch - na príjme, v útoku i na blokoch. Odvetu v Charkove však musíme vyhrať."