Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. marca 2007

Slovenská sporiteľňa otvára od apríla nové SPOROcentrá bývaniaSlovenská sporiteľňa rozširuje od 1. apríla 2007 sieť špecializovaných SPOROcentier bývania o päť nových pracovísk. Po Bratislave a Žiline môžu klienti využívať poradenské služby špecialistov na ...Zdieľať
BRATISLAVA 29. marca (WN/PR) - Slovenská sporiteľňa rozširuje od 1. apríla 2007 sieť špecializovaných SPOROcentier bývania o päť nových pracovísk. Po Bratislave a Žiline môžu klienti využívať poradenské služby špecialistov na bývanie aj v Trnave, Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici a v Košiciach.

Okrem bezplatného poradenstva si môžu klienti v SPOROcentre bývanie vybaviť úver, poistenie nehnuteľnosti, prípadne dohodnúť si znalca na ohodnotenie nehnuteľnosti.
Od apríla klienti nájdu SPOROcentrá bývania:
· v Trnave na Hlavnej 28,
· v Trenčíne na Mierovom námestí 4,
· v Nitre na Štefánikovej 10,
· v Banskej Bystrici na ulici 29. augusta 34,
· v Košiciach na Hlavnej 103.
Klientom sú naďalej k dispozícii SPOROcentrá bývania:
· v Žiline na Námestí Ľudovíta Štúra 3,
· v Bratislave na Námestí SNP 18.
Úvery na bývanie sú stále žiadané
Od začiatku roka pokračuje záujem klientov o úvery na bývanie. Ich objem dosiahol k polovici marca takmer 30 mld. Sk, čo je oproti rovnakému obdobiu minulého roka dvojnásobný nárast. Počas prvých troch mesiacov tohto roka využili klienti úvery na bývanie (ÚverPLUS na bývanie, hypotekárny úver a hypotekárny úver pre mladých) v objeme takmer 1,9 mld. Sk. Klienti Slovenskej sporiteľne využívajú na financovanie bývania najmä ÚverPLUS na bývanie.
„Záujem o úvery na bývanie rastie nielen v Bratislave, ale aj na ostatnom území Slovenska. Prispieva k tomu rast životnej úrovne obyvateľstva a zvýšenie komfortu klienta pri vybavovaní úveru,“ hovorí vedúci odboru financovania Slovenskej sporiteľne Martin Kaňa.
Postupne sa zvyšuje aj záujem o hypotekárne úvery pre mladých so zvýhodnenou úrokovou sadzbou, ktoré poskytujeme od januára tohto roka. K polovici marca 2007 klienti využili hypotekárne úvery so štátnym príspevkom pre mladých v objeme takmer 95 miliónov korún. Najväčší záujem o bonifikované hypotekárne úvery je zatiaľ v žilinskom a prešovskom regióne.
Slovenská sporiteľňa je s 2,5 miliónom klientov najväčšou komerčnou bankou na Slovensku. V roku 2006 získala ocenenie časopisu Euromoney Najlepšia banka na Slovensku a podľa odborného týždenníka Trend je najúspešnejšia banka na Slovensku v roku 2006. Jediným akcionárom Slovenskej sporiteľne je rakúska Erste Bank. Slovenská sporiteľňa má dlhodobo vedúce postavenie v oblasti celkových aktív, úverov, vkladov klientov, v počte obchodných miest a bankomatov. Komplexné bankové služby poskytuje v 271 obchodných miestach a desiatich obchodných centrách vo všetkých regiónoch Slovenska.
Kontakt:
Slovenská sporiteľňa, a. s., sekcia komunikácie
Suché mýto 4, 816 07 Bratislava
Miriam Fuňová, tel. 5850 2575, fax 5296 2738, e-mail: funova.miriam@slsp.sk
press@slsp.sk
SLSP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MDPT pripravuje prevod akcií Slovak Telekomu
<< predchádzajúci článok
Podnikateľ Aladár H. pred súdom za spreneveru a násilie