13. novembra 2011

Slovenské hokejistky dostali v Nemecku výprask od Nóriek

Turnaj ôsmich krajín v nemeckom Füssene - nedeľa: Nórsko - Slovensko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) Góly: 9. a 41. Schjelderupová-Dalenová, 46. Martensová - 21. Čulíková (Karafiátová) Vylúčené: 3:5 na 2 min, ...

hokejistky Turnaj ôsmich krajín v nemeckom Füssene - nedeľa:

Nórsko - Slovensko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 9. a 41. Schjelderupová-Dalenová, 46. Martensová - 21. Čulíková (Karafiátová)
Vylúčené: 3:5 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. FÜSSEN 13. novembra (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia žien neuspela vo svojom záverečnom vystúpení na Turnaji ôsmich krajín v nemeckom Füssene, keď v nedeľu predpoludním prehrala s výberom Nórska 1:3.

Zverenky trénera Miroslava Karafiáta vyrovnali na začiatku druhej dvadsaťminútovky zásluhou Čulíkovej na 1:1, no o lepší výsledok sa pripravili v záverečnej tretine, v ktorej dvakrát inkasovali.

Slovenky na turnaji v Nemecku v štyroch dueloch zvíťazili iba raz - nad Francúzskom.

Nórky, ktoré sa stali víťazkami podujatia, sa v termíne 15. - 17. decembra predstavia na Slovensku. Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave budú spolu so Švajčiarkami, Francúzkami a Slovenkami účastníčkami Turnaja štyroch krajín.

Miroslav Karafiát (tréner žien SR): "Odohrali sme solídne stretnutie, v ktorom však súper využil naše zaváhania, kým my sme tie jeho nezužitkovali. Brankárka Kvaková za góly nemôže. V troch zápasdoch, v ktorých dostala príležitosť, podala veľmi dobré a spoľahlivé výkony. V úvodnej tretine nám robilo problémy skvelé korčuľovanie Nórok. Výrazne zlepšenie z našej strany prišlo po prvej prestávke. Zápas nabral na obrátkach a do šancí sa častejšie dostávalo naše družstvo. Druhá tretina tohto duelu rovnako ako úvodná dvadsaťminútovka súboja s Češkami patrili k našim najlepším tu vo Füssene. Koncovka však nebola našou silnou stránkou. Herne sme na turnaji určite nesklamali, niektoré hráčky z druhého sledu zahrali nad svoje možnosti, ale žiaľ ani to na medzinárodnom ľade nemusí stačiť. Na rozdiel od Nórok sme mali v Nemecku okyptený káder. Dúfam, že na decembrovom turnaji v Bratislave budú už k dispozícii viaceré hráčky základného kádra - Pravlíková, Jurčová, Herichová, Čupková."