22. mája 2010

Slovenské volejbalistky zdolali Veľkú Britániu

Slovenské volejbalové reprezentantky po piatkovej prehre v ukrajinskom Severodonecku s Izraelčankami na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy 2011 v sobotu zdolali podľa ...

volejbal Foto: SITASEVERODONECK 22. mája (WEBNOVINY) - Slovenské volejbalové reprezentantky po piatkovej prehre v ukrajinskom Severodonecku s Izraelčankami na kvalifikačnom turnaji o postup na majstrovstvá Európy 2011 v sobotu zdolali podľa očakávania Veľkú Britániu 3:0. Ich víťazstvo sa však nerodilo ľahko. Úvodný set síce zvládli bez väčších ťažkostí, ale v druhom sa rozhodovalo až v dramatickej koncovke. V nej nakoniec vydreli výhru 29:27 a v treťom už opäť na ihrisku dominovali. Ostali tak stále v reálnej hre o postup na šampionát.

Výsledok - piatok:
Veľká Británia - Slovensko 0:3 (-19, -27, -17)
74 min, rozhodovali: Panoutsos (Gr.), Dimachi (Rum.)

Miroslav Čada (tréner SR): "Pre nás bolo dôležité nielen víťazstvo ako také, ale aj to, aby sme nestratili pri tom set. Podarilo sa nám to, môžeme byť s výsledkom spokojní. V hre bolo ešte veľa chýb. Súpera sme však jednoznačne prevýšili v útoku. Absolutórium za dnešný výkon si zaslúžia Solange a striedajúca Pencová."