13. januára 2019

Slovenskí hádzanári v príprave v Šali zdolali Rumunov

Matej Mikita zo Slovenska (vľavo) a Andrei Nicusor Negru z Rumunska v prípravnom medzištátnom zápase v hádzanej mužov Slovensko - Rumunskom v Šali 13. januára 2019. Foto: TASR - Henrich Mišovič
Šaľa 13. januára (TASR) - Slovenskí hádzanári zvíťazili v aj nedeľňajšom prípravnom zápase v Šali nad Rumunskom 27:20 a uzavreli sústredenie pred aprílovou II. fázou kvalifikácie o postup na ME 2020. Zverenci Heineho Ernsta Jensena zdolali rovnakého súpera aj v sobotu (23:22). V úvodnom z trojice prípravných duelov v šalianskej hale vyhrali vo štvrtok nad Holandskom 29:27.

prípravný zápas:

Slovensko - Rumunsko 27:20 (10:11)

Prvý polčas odvetného zápasu s Rumunskom bol podobný ako v sobotu. Hostia si od úvodu vypracovali mierny náskok, ktorý si udržiavali počas celých tridsiatich minút a do šatní išli tímy za stavu 10:11. Druhé dejstvo patrilo však jednoznačne Slovákom. V 45. minúte viedli už 18:14 a svoj náskok postupne zvyšovali. V priebehu záverečnej desaťminútovky vyhrávali aj o osem gólov, napokon zvíťazili presvedčivo 27:20.