12. apríla 2007

Slovenskí hokejisti prehrali v prípravnom stretnutí s českými

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v Trenčíne v prípravnom stretnutí pred majstrovstvami sveta, ktoré sa od 27. apríla do 13 mája uskutočnia v Moskve, s výberom Českej republiky 2:5 (1:2, ...

TRENČÍN 12. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská hokejová reprezentácia prehrala v Trenčíne v prípravnom stretnutí pred majstrovstvami sveta, ktoré sa od 27. apríla do 13 mája uskutočnia v Moskve, s výberom Českej republiky 2:5 (1:2, 1:1, 0:2). V 39. vzájomnom dueli to bola už 26. prehra Slovákov. V Trenčíne sa v minulosti pritom hokejovým reprezentantom spod Tatier zvyklo dariť, v štrnástom zápase to bola iba ich tretia prehra, predtým dedsaťkrát zvíťazili a raz remizovali. Odveta je na programe v piatok o 17.00 v Brne.

Slovensko - Česko 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 16. Surový (Čiernik), 40. Skladaný (Hudec, Kapuš) - 4. Kohn (Žižka), 8. Brabenec (Hübl, Hřebejk), 38. Zíb (J. Straka, Bednář), 45. Balaštík (Bednář, J. Straka), 50. Zíb (Huml, Balaštík), vylúčení 9 - 7, presilovky 0 - 2, oslabenia 0 -1 rozhodovali: Jonák, Mášik, M. Novák, 4800 divákov

Slovensko: Hála - Graňák, Starosta, Podhradský, Milo, Čierny, Štrbák, Šterbák, Švárny - Melichárek, Cibák, Somík - Čiernik, M. Kováčik, Surový - M. Hudec, Kapuš, Skladaný - Kuľha, Kukumberg, Uram

Česko: Čechmánek - Hamr, Žižka, Platil, Zíb, Výtisk, Blaťák, Nosek, Gřegořek - Bednář, J. Straka, Kohn - Balaštík, Huml, Kotrla - Hřebejk, V. Hübl, Brabenec - Kubiš, Červenka, Hubáček

V hre slovenského mužstva viazla od úvodu kombinácia a na zverencoch Júliusa Šuplera bolo poznať, že súboj s Čechmi je iba prvým prípravným zápasom pred svetovým šampionátom. Napriek tomu Slováci predviedli niekoľko sľubných momentov. Už v tretej minúte Uram hľadal v presilovej hre pred bránkou Šterbáka, no ten puk dobre netrafil. Naopak, o niekoľko sekúnd unikol Kohn a v oslabení poslal svoj tím do vedenia. Už o 5 minút prestrelil neisto pôsobiaceho Hálu Brabenec a Česko viedlo rozdielom dvoch gólov. Slováci sa však psychicky nezlomili. Do hry ich mohol vrátiť Kuľha, ale puk za Čechmánka nepretlačil ani na dvakrát. O chvíľu stroskotal na českom gólmanovi aj Surový. V polovici prvej dvadsaťminútovky hralo Česko 96-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, keď na trestnej lavici sedeli Čierny so Surovým, ale Slovensko sa aj vďaka dvom zákrokom Hálu ubránilo. Necelých 5 minút pred koncom prvej tretiny vrátil slovenské mužstvo do hry Surový, ktorý zužitkoval vynikajúcu prihrávku od Čiernika. V 24. minúte hľadal Skladaný za obrancami Česka Kapuša a o chvíľu poslal do podobnej šance skúseného centra Hudec, ale tiesnený Kapuš nemal dostatok šťastia pri zakončení. Slovensko opäť zaváhalo pri vlastnej presilovke aj v 35. minúte, ale Kohn, ktorý dokázal ujsť domácim obrancom, druhýkrát úspešný nebol, keď sa predviedol najmä brankár Hála. O tri minúty neskôr však nestačil pre zakrytý výhľad na strelu Zíba. Česko mohlo ísť ešte do vyššieho vedenia, no Kotrla a z dorážky ani Hubáček stroskotali na slovenskom gólmanovi. Tridsaťpäť sekúnd pred druhou sirénou založil akciu krížnou prihrávkou Kapuš, Hudec zaviezol puk do pásma, puk naservíroval Skladanému, ktorý už nemal problém skórovať - 2:3. Slováci sa v záverečnej tretine nadychovali k záverečnému náporu, ale lacná nedisciplinovanosť ich pripravila o možnosť vyrovnať. V 45. minúte malo Česko 49-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ktorú po 10 sekundách ukončil

Balaštík - 2:4. Ešte sa neodohrala ani polovica tretej tretiny a Česko opäť hralo piati proti trom. Tentoraz im však na strelenie gólu nestačilo 63 sekúnd. Pri pokračujúcej presilovke o jedného hráča však už Zíb namieril presne pomedzi Hálove betóny a zvýšil na rozdiel troch gólov. V 52. minúte hľadal na opačnej strane Kapuš Skladaného, ale šancu zlikvidoval pozorný Čechmánek a rovnako dopadol o 3 minúty neskôr v oslabení Čiernik.