Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. júna 2011

Slovenskí kukláči opäť najšikovnejší spomedzi krajín V4Kukláči z policajného prezídia v Bratislave si zopakovali minuloročný úspech a zvíťazili v 5. ročníku medzinárodnej súťaže príslušníkov špeciálnych policajných jednotiek z krajín ...Zdieľať
nemecki kuklaci Foto: SITA/APBRATISLAVA 17. júna (WEBNOVINY) - Kukláči z policajného prezídia v Bratislave si zopakovali minuloročný úspech a zvíťazili v 5. ročníku medzinárodnej súťaže príslušníkov špeciálnych policajných jednotiek z krajín V4. Za Útvarom osobitného určenia Prezídia Policajného zboru v Bratislave skončili na druhom mieste ich českí kolegovia. Bronzovú medailu získali policajti Pohotovostného Policajného útvaru z Košíc, ktorí tesne za sebou nechali tím súperov zostavený z pätice kukláčov z Nitry.


Tento rok sa streľba ozývala z priestorov Vojenského výcvikového strediska Lešť. V súťaži o titul najlepšieho špeciálneho tímu si na náročnej trati zmeralo sily dvanásť päťčlenných družstiev. Všetky družstvá súťažili v disciplínach, ktoré súvisia s výkonom ich služby.

Išlo o streľbu, zlaňovanie, taktické aktivity na vode a museli zvládnuť aj viacero ďalších záťažových situácií. Na správnosť ich postupu pri plnení jednotlivých disciplín po celý čas dozerali experti policajného výcviku, ktorí ich počínanie počas súťaže na záver vyhodnotili.

Agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Vašková.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Vysokých Tatrách otvoria v sobotu letnú sezónu
<< predchádzajúci článok
Politickí väzni žiadajú KDH aj o zrušenie Kováčovej amnestie