Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

07. júla 2007

Slovenským Hitom storočia sa stalo VyznanieSlovensko v piatok večer spoznalo svoj Hit storočia, ktorým sa stala s 30,4 percentami diváckych hlasov nestarnúca pieseň Vyznanie od Mariky Gombitovej. Do histórie sa zapísala aj vďaka ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. júla (WEBNOVINY) - Slovensko v piatok večer spoznalo svoj Hit storočia, ktorým sa stala s 30,4 percentami diváckych hlasov nestarnúca pieseň Vyznanie od Mariky Gombitovej. Do histórie sa zapísala aj vďaka nezabudnuteľnému textu Kamila Peteraja a hudbe Janka Lehotského.

V médiách sa pred dnešným finálovým večerom objavili informácie, že by si mala so spevákom Mirom Žbirkom zaspievať aj legenda slovenskej hudobnej scény Marika Gombitová. Hit storočia však sledovala len na televíznej obrazovke, prostredníctvom ktorej jej Žbirka odovzdal svoj hudobný pozdrav. V telefonickom rozhovore s moderátorkou večera Jarmilou Hargašovou však povedala, že sa cíti byť dlžná svojim fanúšikom, a keby jej to zdravotný stav umožnil, tak by prišla. "Ty jediná vieš, aké je to spievať vyznanie," odkázala Gombitovej dojatá Sisa Sklovska, ktorá víťaznú skladbu odspievala. "Dnes večer to bolo moje vyznanie z lásky k spevu," dodala.

Druhé miesto obsadila v Hite storočia pieseň Karola Duchoňa V slovenských dolinách, ktorú otextoval Ľuboš Zeman. V súťaži s ňou vystúpil "superstarista" Peter Bažík. O titul najpopulárnejšej skladby uplynulého storočia sa uchádzala aj Láska, ktorú zaspievala Anita Soul, Voda, čo ma drží nad vodou v interpretácii Jakuba Petraníka či Pocta Majakovskému v podaní Marcela Palondera. Počas finálového večera odzneli aj piesne Vráť trochu lásky medzi nás (Maťo Ďurinda), Nie sme zlí (Ivan Štroffek) a Atlantída (Katarína Hasprová). Legendárnu pieseň Matka od Tublatanky prišiel zaspievať podľa divákov najlepší interpret Tomáš Bezdeda.

Piesne, ktoré postúpili do finále, vybrali diváci spomedzi 56 evergreenov v ôsmich základných a troch semifinálových kolách. Počas finálového večera poslali fanúšikovia slovenskej populárnej hudby svojim obľúbeným skladbám viac ako 190-tisíc hlasov. Svojimi spomienkami na časy minulé obohatila slávnostný večer trojica Milan Lasica, Petra Polnišová a Milan Kňažko.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Angelina Jolie odmietla prijať dary od módnej spoločnosti
<< predchádzajúci článok
Ôsmy Hodokvas potvrdil rock´n´roll!