24. februára 2017

Slovinec Kline vyhral zjazd v Kvitfjelli, slávil premiérovú triumf

Slovinský lyžiar Boštjan Kline sa stal víťazom zjazdu Svetového pohára v Kvitfjelli. V nórskom stredisku predstihol o 19 stotín Rakúšana Matthiasa Mayera a slávil ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Kvitfjell 24. februára (TASR) - Slovinský lyžiar Boštjan Kline sa stal víťazom zjazdu Svetového pohára v Kvitfjelli. V nórskom stredisku predstihol o 19 stotín Rakúšana Matthiasa Mayera a slávil premiérový triumf v prestížnom seriáli. Tretí skončil so stratou 20 stotín domáci Kjetil Jansrud. Vedenie v celkovom poradí SP si udržal Rakúšan Marcel Hirscher.

Kline je bývalý juniorský majster sveta v kráľovskej alpskej disciplíne. Jeho najväčšími úspechmi v SP boli doposiaľ dve druhé miesta z roku 2016 zo zjazdu v Garmisch-Partenkirchene a super-G v Hinterstoderi. V piatkových pretekoch v Kvitfjelli, ktoré boli náhradou za zrušenú súťaž v Lake Louise, predviedol dravú jazdu a vypálil rybník všetkým favoritom.