Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. apríla 2007

Smer-SD si v apríli mierne pohoršil, stále však jasne vedieStrana Smer-SD sa naďalej teší jednoznačnej obľube slovenskej verejnosti. Prieskum, ktorý v čase od 1. do 10. apríla vykonal Ústav pre výskum verejnej mienky pri Štatistickom úrade SR, prisúdil ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. apríla (WEBNOVINY) - Strana Smer-SD sa naďalej teší jednoznačnej obľube slovenskej verejnosti. Prieskum, ktorý v čase od 1. do 10. apríla vykonal Ústav pre výskum verejnej mienky pri Štatistickom úrade SR, prisúdil Smeru-SD 42,9-percentnú podporu slovenských voličov. Smer zaznamenal o 2,4 % menej ako v marci a o 3,8 % menej ako vo februári, stále však vyše trikrát viac, ako politická strana, ktorá sa umiestnila hneď za ním. Ústav realizoval prieskum medzi 1 110 respondentmi vo veku najmenej 18 rokov. Výber opýtaných je reprezentatívny z hľadiska pohlavia, veku, národnosti, vzdelania a miesta bydliska. V prvej aprílovej dekáde sympatizovalo s niektorou politickou stranou 74,8 % občanov, štvrtina opýtaných - 25,2 % - neinklinovala k žiadnej.

Za Smerom-SD sa v prvej aprílovej dekáde umiestnila SNS s 13,1-percentnou podporou slovenskej verejnosti, na treťom mieste skončila SDKÚ-DS s 11,0 percentami. Strana ĽS-HZDS a SMK si na konto pripísali zhodne 10,4 % podpory občanov. Na šiestom mieste v tabuľke figuruje KDH s 8,9 percentami. S veľkým odstupom sa umiestnila KSS s 1,3 %. Pod hranicou jedného percenta skončilo HZD (0,7 %), SF (0,4 %), ANO (0,4 %), iné politické strany, hnutia a koalície si pripísali súhrnne polpercentnú podporu slovenských voličov.

Najnovšia sonda do politických preferencií slovenskej verejnosti nesignalizuje vážne zmeny v porovnaní s predchádzajúcim obdobím. Tretí mesiac klesajú sympatie k Smeru-SD, v priebehu jedného mesiaca poklesla priazeň verejnosti aj k SDKÚ-DS - konkrétne o 2,6 %. Nárast počtu sympatizantov zaznamenala SNS (+2,1 %), KDH (+2,9 %) a SMK (+1,3 %). Strana ĽS-HZDS si udržuje konštantnú popularitu, zvyšné politické strany zostali aj v apríli ďaleko za hranicou, ktorá by im priblížila šancu na zisk kresiel v parlamente.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinský ústavný súd o rozpustení parlamentu
<< predchádzajúci článok
Štvrtý ročník konferencie o retailovom bankovníctve

Smer-SD si v apríli mierne pohoršil, stále však jasne vedie - diskusné fórum čitateľov

Katolícky SMER?18.4. 11:33:20