Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. mája 2009

Smer-SD vo voľbách do EP chce poraziť pravicuCieľom strany Smer-SD vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) je podľa lídra kandidátky Borisla Zalu zvíťaziť nad pravicou. „Ich reprezentanti v EP zlyhali,“ vyhlásil Zala dnes na tlačovej ...Zdieľať
BRATISLAVA 14. mája (WEBNOVINY) – Cieľom strany Smer-SD vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) je podľa lídra kandidátky Borisla Zalu zvíťaziť nad pravicou. „Ich reprezentanti v EP zlyhali,“ vyhlásil Zala dnes na tlačovej besede. Zároveň upozornil, že na pôde EP sa poslanci SMK prejavovali nacionalisticky. Personálnym protivníkom Smeru-SD je podľa neho SDKÚ-DS a dzurindovsko-miklošovská politika. Zala by považoval za úspech, ak by Smer-SD mal po voľbách viac poslancov ako doteraz. V súčasnosti stranu v EP reprezentujú Monika Flašíková Beňová, Vladimír Maňka a Miloš Koterec. „Urobíme všetko pre vyššiu účasť vo voľbách,“ dodal. Smer-SD ide do volieb s programom sociálneho štátu, energetickej bezpečnosti, zeleného rastu a menšej byrokracie.


Zala kritizoval SDKÚ-DS, KDH a SMK za zlyhanie pri príprave vstupu Slovenska do schengenu, ale aj za to, že z Lisabonskej zmluvy si urobili nástroj vydierania. Podpredseda Smeru-SD Vladimír Maňka kritizoval poslancov SMK, že vo vystúpeniach v EP útočia na Slovensko. Podľa neho v únii ich vystúpenia nikoho nezaujímajú. „Nikto ich tam nepočúva,“ uviedol. Pozornosť svojimi vystúpeniami získavajú na Slovensku a v Maďarsku.

Flašíková Beňová má vyššie ambície. Chcela by, aby Smer-SD vo voľbách získal aspoň päť - šesť miest. S takým počtom poslancov môže mať Smer-SD ambíciu obsadiť kreslo podpredsedu EP. O obsadení konkrétnych miest však bude Smer-SD hovoriť až po voľbách. Flašíková Beňová odmietla úvahy, že by chcela byť eurokomisárkou. „Mala som záujem kandidovať do EP,“ uviedla.

Dvojke na kandidátke, Vladimírovi Maňkovi, záleží na tom, aby boli silný tím. „Našou úlohou je boj proti kríze, ktorý pravica spôsobila, a jej metódy ju nevedia odstrániť,“ vyhlásil. Zároveň zdôraznil potrebu maximálneho využitia peňazí z eurofondov.

Smer-SD v predvolebnej kampani zorganizuje 15 euromajálesov v rôznych mestách. Okrem toho stranícka centrála zabezpečuje aj televízne spoty. Kandidáti majú priestor aj na individuálnu kampaň.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pápeža v Nazarete privítalo 40 000 pútnikov
<< predchádzajúci článok
ŽSR začali súťaž na dozor pre Nové Mesto - Zlatovce