Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

10. augusta 2018

SP upozornila 13.017 zamestnávateľov na neodovzdané mesačné výkazySociálna poisťovňa (SP) v júli tohto roka odoslala 17.746 SMS správ a e-mailov, v ktorých upozornila 13.017 zamestnávateľov na neodovzdané povinné mesačné výkazy za ...Zdieľať
Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Bratislava 10. augusta (TASR) - Sociálna poisťovňa (SP) v júli tohto roka odoslala 17.746 SMS správ a e-mailov, v ktorých upozornila 13.017 zamestnávateľov na neodovzdané povinné mesačné výkazy za zamestnancov za máj 2018.


"Je to najväčší počet upozornených zamestnávateľov od začiatku minulého roka, odkedy SP zaviedla túto službu," uviedol v správe pre médiá hovorca poisťovne Peter Višváder. Po upozornení reagovalo 2895 zamestnávateľov a mesačný výkaz poistného do Sociálnej poisťovne zaslali. "Ide o 22,24-% úspešnosť informačnej akcie, ktorá ústretovo pomáha zamestnávateľom plniť si zákonné povinnosti a vyhnúť sa problémom v budúcnosti," vyčíslil Višváder.

Sociálna poisťovňa takýmto elektronickým spôsobom upozorňuje odvádzateľov poistného, ktorí majú nahlásené aktuálne číslo mobilného telefónu alebo e-mail. Zamestnávatelia si svoje údaje môžu kedykoľvek aktualizovať prostredníctvom zaslania emailu SP mojekontakty@socpoist.sk alebo pri návšteve pobočky poisťovne.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Priemyselná produkcia v júni 2018 medziročne vzrástla o 2,1 %
<< predchádzajúci článok
Stavebná produkcia sa v júni 2018 medziročne zvýšila o 4,5 %

SP upozornila 13.017 zamestnávateľov na neodovzdané mesačné výkazy - diskusné fórum čitateľov