Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2012

Španielsky kráľ počas recesie chodí strieľať slonyŠpanielsky kráľ Juan Carlos cez víkend vyvolal vo svojej krajine značné pobúrenie, keď sa dostali na verejnosť informácie, že si bol zapoľovať na slony v africkej Botswane. Monarcha je ...Zdieľať
juan carlos MADRID 16. apríla (WEBNOVINY) - Španielsky kráľ Juan Carlos cez víkend vyvolal vo svojej krajine značné pobúrenie, keď sa dostali na verejnosť informácie, že si bol zapoľovať na slony v africkej Botswane.


Monarcha je totiž okrem iného čestným predsedom španielskej pobočky Svetového fondu na ochranu prírody (WWF).

Nemenej vážnym dôvodom pre kritiku je aj skutočnosť, že drahú výpravu si doprial v období, keď musia mnohí Španieli zápasiť s dôsledkami hospodárskej krízy.

Desaťtisíce ľudí sa už stihli podpísať pod internetovú výzvu, aby sa Juan Carlos vzdal svojej čestnej funkcie. Vysoký predstaviteľ opozičnej socialistickej strany Tomás Gómez dokonca vyjadril názor, že "hlava štátu si musí vybrať medzi svojimi povinnosťami alebo abdikáciou, ktorá by mu dovolila užívať si odlišný spôsob života".

Juan Carlos sa nakoniec musel z Botswany vrátiť predčasne, keďže v piatok nadránom sa údajne potkol na schodoch a zlomil si bedrový kĺb. Sedemdesiatštyriročný kráľ sa momentálne zotavuje v jednej z madridských nemocníc, kde sa v sobotu podrobil chirurgickému zákroku. Kráľovský palác medializované informácie nepotvrdil, zároveň však nijako nepoprel, že cieľom cesty bola práve poľovačka na slony.

Španielsky minister hospodárstva Luis de Guindos navyše pripustil, že krajina sa pravdepodobne dostala do svojej druhej recesie od roku 2009.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mladý vodič sa zrazil s vlakom, nehodu neprežil
<< predchádzajúci článok
Rusi a Američnia uzavreli strategickú dohodu o rope

Španielsky kráľ počas recesie chodí strieľať slony - diskusné fórum čitateľov