Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. júna 2011

Španielskych demonštrantov vyhnali z námestia bezdomovciMladí španielski demonštranti, ktorí pôvodne sľubovali, že budú táboriť na hlavnom madridskom námestí Puerta del ...Zdieľať
spanielsky protest proti nezamestnanost Námestie Puerta del Sol v Madride niekoľko týždňov okupovali demonštranti.Foto: SITA/APMADRID 8. júna (WEBNOVINY) - Mladí španielski demonštranti, ktorí pôvodne sľubovali, že budú táboriť na hlavnom madridskom námestí Puerta del Sol až do splnenia ich požiadaviek, sa v noci z utorka na stredu rozhodli inak.


Sedemnásť ich takzvaných "výborov" a následne aj "generálny výbor" po štvorhodinovej vášnivej debate schválili zrušenie stanového táboru.

"Tábor bol len pracovný nástroj, toto nie je koniec," píše sa vo vyhlásení demonštrantov. V demonštráciách chcú pokračovať, nepôjde však už o permanentný protest, ale o jednotlivé zhromaždenia. Už od nedele demonštranti začali baliť niektoré stany, s odôvodnením, že potrebujú mať na námestí viac voľného miesta. V noci z utorka na stredu už bolo podľa agentúry AFP na námestí len niekoľko desiatok ľudí.

Demonštranti, protestujúci hlavne proti vysokej nezamestnanosti, okupovali námestie už od 15. mája, pričom v prvých dňoch ich tam bolo niekoľko tisíc. Za rozhodnutím zrušiť stanový tábor môže podľa niektorých informácií stáť aj fakt, že pomedzi stany demonštrantov si svoje príbytky začalo v posledných dňoch rozkladať čoraz viac bezdomovcov.

OBRAZOM: Protesty v Španielsku

.
Foto: SITA/AP
Foto: SITA/AP
Foto: SITA/AP
Foto: SITA/AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Kaddáfího dcéra podala trestné oznámenie na NATO
<< predchádzajúci článok
Do povodňou zasiahnutej oblasti prídu vojaci