Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. septembra 2011

Spoločnosť UMC prijme 120 nových pracovníkovSpoločnosť Universal Media Corporation (UMC), ktorá v Novom Meste nad Váhom vyrába LCD a LED televízory prIjme 120 nových pracovníkov. Podnik totiž od októbra zvyšuje počet vyrobených televízorov ...Zdieľať
led tv BRATISLAVA 8. septembra (WEBNOVINY) - Spoločnosť Universal Media Corporation (UMC), ktorá v Novom Meste nad Váhom vyrába LCD a LED televízory prIjme 120 nových pracovníkov. Podnik totiž od októbra zvyšuje počet vyrobených televízorov za mesiac o 50 % z 90 tisíc na 135 tisíc. Výroba spoločnosti vrastie aj vďaka prenájmu značky Blaupunkt. “S Blaupunktom plánujeme osloviť náročnejšiu a solventnejšiu klientelu,“ uviedol viceprezident a konateľ spoločnosti UMC Aslan Khabliev.


UMC plánuje budúci rok znovu navyšovať výrobu aj vďaka pripravovanému prebratiu zákazkových výrob z viacerých utlmovaných západoeurópskych fabrík. Spoločnosť by tak v roku 2012 mohla po získaní pripravovaných zákaziek presiahnuť dvojmiliónovú hranicu a prekročiť počet tisíc zamestnancov.

Universal Media Corporation (UMC) je v Slovenskej republike aktívna od roku 2004. V Novom Meste nad Váhom prevádzkuje svoj vlastný výrobný podnik, postavený na zelenej lúke v roku 2005, na ploche 24 tisíc metrov štvorcových. V súčasnosti v ňom zamestnáva približne 700 pracovníkov. Hlavným výrobným artiklom spoločnosti sú LCD a LED televízory s uhlopriečkami od 16 do 46 palcov. Väčšina z 1,1 milióna televízorov vyrobených v UMC je určená na export. Medzi hlavné odberateľské trhy patria Veľká Británia, Nemecko, Portugalsko a Španielsko. Podiely v UMC kontroluje a spoločnosť manažérsky riadi rodina Khablieovcov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko má ďalší škandál pre čerpanie eurofondov
<< predchádzajúci článok
Dovoz z Maďarska by mohol znížiť ceny obilnín

Spoločnosť UMC prijme 120 nových pracovníkov - diskusné fórum čitateľov