17. marca 2009

Štatistiky produktivity si vylepšili Handzuš a Jurčina

V pondelňajších dvoch stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa predstavili traja Slováci. Štatistiky produktivity si vylepšili Michal Handzuš a Milan Jurčina, ale z triumfu svojho tímu sa radoval iba Boris ...

NEW YORK 17. marca (WEBNOVINY) - V pondelňajších dvoch stretnutiach zámorskej hokejovej NHL sa predstavili traja Slováci. Štatistiky produktivity si vylepšili Michal Handzuš a Milan Jurčina, ale z triumfu svojho tímu sa radoval iba Boris Valábik, ktorého Atlanta zvíťazila na vlastnom ľade nad Washingtonom 5:1. Jurčinova asistencia v predposlednej minúte viedla už iba k čestnému úspechu hostí. Mužstvo z hlavného mesta pritom ohrozilo fínskeho brankára Thrashers Kariho Lehtonena 50-krát, zatiaľ čo domáci vyslali len polovičný počet striel, prezentovali sa však veľkou efektivitou, a to najmä počas presilových hier, z ktorých využili tri. Handzuš vyhlásený za druhú hviezdu zápasu v Staples Center prispel v 37. min k vyrovnaniu domáceho Los Angeles proti Nashvillu na 2:2 a v 50. min sa sám postaral o stav 3:3, ale v 58. minúte rozhodol v prospech hostí Ryan Jones gólom na 4:3.

Výsledky pondelňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Los Angeles - Nashville 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) - Michal Handzuš (Los Angeles) 1+1 a bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu

Atlanta - Washington 5:1 (2:0, 2:0, 1:1) - Milan Jurčina (Washington) 0+1