19. júla 2009

Stoch spokojný so svojím debutom v Twente Enschede

Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch v sobotu absolvoval svoj debut v drese holandského vicemajstra FC Twente Enschede, kde bude do 30. júna 2010 hosťovať z anglického veľkoklubu FC Chelsea. ...

SWANSEA 19. júla (WEBNOVINY) - Slovenský futbalový reprezentant Miroslav Stoch v sobotu absolvoval svoj debut v drese holandského vicemajstra FC Twente Enschede, kde bude do 30. júna 2010 hosťovať z anglického veľkoklubu FC Chelsea. Devätnásťročný ofenzívny stredopoliar odohral v prípravnom dueli proti anglickému druholigistovi Swansea City 61 minút, po ktorých ho tréner Steve McClaren vystriedal. Duel sa napokon skončil víťazstvom tímu z Britských ostrovov 3:1.

"Škoda, že sme prehrali, lebo v prvom polčase sme úplne dominovali. Potom sme však urobili hlúpe chyby, ktoré nás obrali o dobrý výsledok. Našťastie, je to len príprava, takže je lepšie prehrať, ako sa hovorí, na cvičisku a lepšie výkony si nechať do súťažných stretnutí," zhodnotil "Miňo" Stoch prvý duel v drese holandského tímu pre svoju oficiálnu internetovú stránku. Napriek prehre si odchovanec nitrianskeho futbalu dokázal zápas vychutnať. "Cítil som sa dobre, takže nebol žiadny problém. Na to, že som v príprave iba pol druha týždňa a vo štvrtok ani v piatok som netrénoval, cítil som sa super aj po kondičnej stránke. Ešte do polčasu som dostal nepríjemného koňara. Cez prestávku som sa preto s trénerom dohodol, že pôjdem na trávnik ešte na 10 - 15 minút. Nie je to až také zlé, kto však dostal niekedy koňara, vie, že chvíľku potrvá, kým sa to zahojí," vyhlásil štvornásobný reprezentant SR, ktorý si v júnovom kvalifikačnom dueli so San Marínom (7:0) otvoril svoj strelecký účet v národnom mužstve.

Miroslav Stoch je presvedčený, že Twente má veľmi dobrý tím zložený z kvalitných futbalistov. "Dúfam, že budeme stále napredovať a vyhrávať, ale ako som už povedal, zatiaľ je to len príprava. Verím, že do predkola Ligy majstrov všetko doladíme a bude to super," zaželal si slovenský krídelník, ktorý sa v sobotu objavil na ihrisku s číslom 15 na drese. To by mu malo zostať aj počas sezóny.

Swansea City - FC Twente 3:1 (0:0)
Góly: 58. a 90.+ Pintado (druhý z 11 m), 77. Thomas - 62. Rukavytsya.