Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

09. januára 2007

Sudca v kauze Mikuláša Č. požiadal o vylúčenieSudca Okresného súdu v Banskej Bystrici Peter Pulman sa cíti byť zaujatý a dnes požiadal o vylúčenie z prejednávania veci Mikuláša Č. a spoločníkov.Zdieľať
 Pulman tak reagoval na informáciu polície a prokuratúry, že sa mu mal vyhrážať bývalý obhajca Mikuláša Č. - Ľubomír Samuel. Zasahovanie do veci odmietol tak Pulman ako aj Samuel.

Písomnú námietku sudcu dostal Krajský súd (KS) v Banskej Bystrici. Ten však nebude môcť o Pulmanovej žiadosti rozhodovať, pretože všetkých jeho sudcov namietal pre zaujatosť krajský prokurátor v Prešove. O námietke prešovského prokurátora rozhodne Najvyšší súd (NS) SR. Až potom bude možné rozhodnúť o žiadosti sudcu Pulmana.

Odvolací senát KS v Banskej Bystrici má rozhodovať o sťažnostiach prokurátora proti uzneseniu sudcu Pulmana, ktorý na verejnom zasadnutí o predbežnom prerokovaní obžaloby 21. decembra 2006 prepustil údajného bossa banskobystrického podsvetia na slobodu. Sudca zároveň odmietol prijať obžalobu za vraždy Mariána Karcela a Imricha Oláha a vec vrátil prokurátorovi na došetrenie. Vo veci Karcelovej vraždy je okrem Mikuláša Č. stíhaný aj jeho bývalý advokát Daniel M. a švagor Jozef M.

Po tom, čo prokurátor podal námietku zaujatosti voči krajským sudcom v Banskej Bystrici pre údajné Samuelovo zasahovanie do rozhodovacej právomoci sudcov, Mikuláš Č. a jeho spoluobžalovaní svojmu obhajcovi vypovedali plnú moc. Pulmanova žiadosť, ani vypovedanie plnej moci Samuelovi neovplyvní postup KS v Banskej Bystrici v prípade námietky prokurátora. Podľa predsedu KS Jána Bobora sa k námietke vyjadria všetci sudcovia a potom o nej rozhodne NS SR.

SITA 


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovnaft požiadal vládu o zápožičku ropy zo SŠHR
<< predchádzajúci článok
V. Palko verí, že KDH je schopné veľkých vecí