Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. februára 2010

Súostrovie Tonga postihlo silné zemetrasenieTichomorské súostrovie Tonga zasiahlo v sobotu silné podmorské zemetrasenie s magnitúdom 6,3. Informuje o tom Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov amerických ...Zdieľať
Ilustračné foto SITA, AP NUKU'ALOFA 13. februára (WEBNOVINY) - Tichomorské súostrovie Tonga zasiahlo v sobotu silné podmorské zemetrasenie s magnitúdom 6,3. Informuje o tom Úrad pre geologický prieskum Spojených štátov amerických (USGS), ktorý sleduje zemetrasenia na celom svete. Seizmológovia zaznamenali otrasy o 15:34 miestneho času (03:34 SEČ) v hĺbke 10 kilometrov, približne 96 kilometrov južne od tongského hlavného mesta Nuku'alofa. Informácie o možných škodách nie sú zatiaľ k dispozícii.


Ostrovy ležia na takzvanom Ohnivom kruhu, ktorý obklopuje Tichý oceán. Pásmo styku tektonických dosiek je miestom častých zemetrasení, v mnohých prípadoch s tragickými následkami. V septembri na severnom ostrove Niuatoputapu zahynulo deväť ľudí potom, čo oblasť zasiahlo zemetrasenie s magnitúdom 8,0.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
CSÁKY: Most-Híd je trójskym koňom Smeru-SD
<< predchádzajúci článok
Strana SaS chce dekriminalizáciu marihuany