07. februára 2011

Super Bowl vyhrali Green Bay Packers

Tagy: Super Bowl

Víťazom nedeľňajšieho XLV. zápasu o Super Bowl sa stali hráči Green Bay Packers, ktorí si vo finále ligy amerického futbalu NFL ...

green bay packers Hlavný tréner Green Bay Packers Mike McCarthy s trofejouFoto: SITA/APARLINGTON 7. februára (WEBNOVINY) - Víťazom nedeľňajšieho XLV. zápasu o Super Bowl sa stali hráči Green Bay Packers, ktorí si vo finále ligy amerického futbalu NFL poradili s Pittsburgh Steelers po dramatickom priebehu 31:25. Z pohľadu Green Bay išlo o štvrtý zisk Trofeje Vincea Lombardiho (pri zohľadnení obdobia spred zápasu o Super Bowl ide už o 13. triumf Packers v NFL, pozn.), neúspešný finalista ich má na konte šesť. Najužitočnejším hráčom divácky mimoriadne atraktívneho duelu sa stal quarterback víťazného tímu Aaron Rodgers. Dvadsaťsedemročný rodák z Ohia úspešne skompletizoval 24 z celkovo 39 prihrávok a podieľal sa na troch touchdownoch. Green Bay sa naposledy tešil z úspechu v Super Bowle v roku 1997.

"O tomto som sníval ešte ako dieťa a teraz sa to stalo skutočnosťou - dokázali sme zvíťaziť v zápase o Super Bowl! Sme skvelý tím, zvíťazili sme spoločne," povedal bezprostredne po stretnutí Rodgers. "Vince Lombardi sa vracia do Green Bay," povedal komisár NFL Roger Goodell pri odovzdávaní striebornej trofeje Packers. Goodell tým pripomenul, že jedna z najcennejších športových relikvií nesie meno bývalého kouča Green Bay, ktorý sa zaslúžil o úspechy Packers v prvých dvoch dueloch o Super Bowl (1967 a 1968, pozn.).

Packers viedli po prvej štvrtine 14:0, najväčší rozdiel v skóre svietil na svetelnom ukazovateli v priebehu druhej pätnásťminútovky keď bolo už 21:3. Steelers však pred prestávkou znížili na 10:21 zo svojho pohľadu a v tretej štvrtine sa dotiahli na rozdiel štyroch (17:21) a následne dokonca i troch bodov (25:28). Keď sa však už začalo uvažovať o reálnosti vôbec prvého predĺženia v histórii Super Bowlu, Rodgers výborne našiel Jonesa, ten upravil na 31:25 pre Packers a meno víťaza už bolo známe. "Je to skvelý pocit. Veľmi ma teší, že prinesieme Trofej Vincea Lombardiho do Green Bay," nechal sa počuť kouč Green Bay Mike McCarthy, ktorý v nedeľu zaznamenal najväčší úspech vo svojej päťročnej trénerskej kariére. "Prišli sme s cieľom zvíťaziť a to sa nám nepodarilo. Neprijímame titul morálnych víťazov. Chcem zablahoželať Green Bay," uviedol lodivod Pittsburghu Mike Tomlin.

Najsledovanejšiu udalosť roka v USA tradične spestrili vystúpenia viacerých hviezd hudobného neba. Pocta zaspievať americkú hymnu sa tentoraz dostala Christine Aguilerovej, ktorá sa však počas nej pomýlila, keď dvakrát zopakovala jednu vetu. V polčasovej prestávke sa divákom predstavila skupina Black Eyed Peas spolu so spevákom Usherom. Tridsaťsekundové reklamné šoty vraj stáli inzerentov 3 milióny dolárov.

Zaujímavosťou je, že organizátori museli z bezpečnostných dôvodov presadiť približne 1250 fanúšikov, pre vyše štyri stovky z nich sa však nenašli vhodné miesta a museli teda nedobrovoľne opustiť domovský stánok Dallas Cowboys, na ktorom sa spomenuté stretnutie uskutočnilo. Vedenie NFL oznámilo, že títo diváci dostanú finančnú kompenzáciu v trojnásobnej výške zaplateného vstupného.

NBA: Miami ani Boston nezaváhali