24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

11. mája 2010

Švédi do osemfinálovej skupiny

V druhom utorňajšom zápase v základnej C-skupine na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku triumfovali v mannheimskej SAP Arene favorizovaní Švédi nad Francúzmi 3:2. ...

svedsko hokej Foto: SITA/AP Photo/Daniel MaurerMANNHEIM 11. mája (WEBNOVINY) - V druhom utorňajšom zápase v základnej C-skupine na svetovom šampionáte v hokeji v Nemecku triumfovali v mannheimskej SAP Arene favorizovaní Švédi nad Francúzmi 3:2. "Tri korunky" si ako prvý tím z C-skupiny vybojovali postup do osemfinálovej fázy šampionátu. V stretnutí sa predstavil aj dvojica slovenských rozhodcov - ako hlavný Vladimír Baluška a na čiare Miroslav Valach.

Švédi si vďaka presným zásahom Gunnarssona, Anderssona a Harjua vypracovali ešte pred polovicou zápasu trojgólový náskok. O čisté konto pripravil 20-ročného gólmana severanov Jakoba Markströma pri jeho premiére na MS dospelých v záverečnej tretine Yorick Treille. Šesť minút pred koncom tretieho dejstva znížil Tardif už na jednogólový rozdiel, ale Švédi si najtesnejšie víťazstvo už udržali napriek záverečnej francúzskej power-play.

C-skupina (Mannheim):
Švédsko - Francúzsko 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Góly: 18. Gunnarsson (Omark, Persson), 23. Andersson (Nylander), 28. Harju (Omark, Bäckman) - 45. Y. Treille, 55. Tardif (Da Costa, Amar)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška (SR), Levonen (Fín.) - Kowert (Nem.), Valach (SR)
Švédsko: Markström - M. Johansson, Hedman, Gunnarsson, Karlsson, Ekman Larsson, Bäckman - Maartensson, Ericsson, Nilson - Wallin, Weinhandl, Pääjärvi Svensson - Persson, Omark, Harju - Engqvist, Andersson, Nylander.
Francúzsko: Ferhi (od 49. Lhenry) - Bachet, Amar, Manavian, Besch, Auvitu, Roussel, Quessandier - Y. Treille, Meunier, Raux - Da Costa, Bellemare, Hecquefeuille - Lussier, Gras, Pain - Tardif, Henderson, S. Treille