Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

26. augusta 2014

Švédsko pracuje sa na najdlhšom experimentálnom fllme všetkých čiasNa najdlhšom experimentálnom diele dejín svetovej kinematografie pracuje švédsky multimediálny umelec Anders Weberg.Zdieľať
Štokholm 26. augusta (TASR) - Na najdlhšom experimentálnom diele dejín svetovej kinematografie pracuje švédsky multimediálny umelec Anders Weberg.


Jeho prácu Ambiancé, trvajúcu 720 hodín, budú môcť záujemcovia vidieť iba jediný raz, po jej projekcii totiž dielo zničia. O dostupnosť diela je však postarané, s jeho projekciou sa začne na webe 31. decembra 2020.

Podľa slov 46-ročného umelca pre švédsku televíziu pôjde o autobiografickú prácu v expresionistickom štýle, v ktorého centre bude vzťah tvorcu a jeho 21-ročného syna, zosnulého pred niekoľkými mesiacmi na následky predávkovania.

Weberga podľa vlastných slov rekordy nezaujímajú, za podstatne zaujímavejší považuje fakt, že projekcia potrvá 30 dní. "Čas je abstraktná záležitosť, ktorú sme vymysleli my, ľudia. Keďže to bude môj posledný film, vychádzal som z toho, že do neho vložím všetko. A 30 dní, 720 hodín, to je dosť času," vyhlásil. Súčasne dodal, že momentálne je hotových 281 hodín práce, ktorej výroba vyžaduje dodržiavanie prísneho časového harmonogramu, aby nedošlo k sklzu.

Tvorca už pripravil 72-minútovú ukážku z diela, v priebehu dvoch rokov sa chystá prezentovať ďalšiu s dĺžkou siedmich hodín a 20 minút, v roku 2018 potom verziu dlhú 72 hodín.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SND získalo prestížne ocenenie Superbrands
<< predchádzajúci článok
Video: Ako psík oblizovaním čistí dieťatko