13. apríla 2014

Svetový rekordér Kipsang druhýkrát v kariére vyhral Londýnsky maratón

Držiteľ svetového rekordu Wilson Kipsang druhýkrát v kariére vyhral Londýnsky maratón. Kenský bežec triumfoval v nedeľu v traťovom rekorde 2 hodiny, 4 minúty a 29 sekúnd a ...

Londýn 13. apríla (TASR) - Držiteľ svetového rekordu Wilson Kipsang druhýkrát v kariére vyhral Londýnsky maratón. Kenský bežec triumfoval v nedeľu v traťovom rekorde 2 hodiny, 4 minúty a 29 sekúnd a zopakoval tak svoje víťazstvo v britskej metropole z roku 2012.

Na druhom mieste finišoval víťaz Parížskeho maratónu z roku 2012, Kipsangov krajan Stanley Biwott (2:04:55), tretí skončil Tsegaye Kebede z Etiópie (2:06:30). Majster sveta a olympijský šampión na 5000 m a 10.000 m Mo Farah skončil pri svojej maratónskej premiére na ôsmom mieste (2:08:19).

Medzi ženami dominovala takisto Keňanka, 34-ročná Edna Kiplagatová, ktorá triumfovala vďaka silnému finišu pred Buckinghamským palácom. Časom 2:20:21 h o tri sekundy predstihla krajanku Florence Kiplagatovú (2:20:24), tretiu priečku obsadila Tiruneš Dibabová z Etiópie (2:20:35). Informovala o tom agentúra AP.