Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. februára 2012

Szilárd Somogyi odchádza z kandidátky SaS, má iné hodnotyPoslanec Národnej rady SR a volebná šestnástka kandidátky strany SaS Szilárd Somogyi nebude kandidovať v marcových parlamentných voľbách. Dôvodom je Somogyiho presvedčenie, že už ...Zdieľať
szilard somogyi BRATISLAVA 15. februára - Poslanec Národnej rady SR a volebná šestnástka kandidátky strany SaS Szilárd Somogyi nebude kandidovať v marcových parlamentných voľbách.


Dôvodom je Somogyiho presvedčenie, že už nevyznáva tie isté hodnoty ako strana liberálov.

"Po zvážení všetkých okolností som dnes doručil predsedovi strany SaS pánovi Sulíkovi list, ktorým sa vzdávam svojho miesta na kandidačnej listine k voľbám do NR SR," vyhlásil poslanec na dnešnom brífingu v NR SR. Tvrdí, že to bolo jeho vlastné rozhodnutie a vylúčil, že by ho k odstúpeniu dotlačila SaS.

"Vzdialil som sa od hodnôt, ktoré SaS vyznáva," dodal poslanec.


Limit na majetok

Szilárd Somogyi by chcel stanoviť limit na súkromný majetok, tvrdí, že každý človek by mal vlastniť len toľko, koľko mu stačí na pokrytie osobných potrieb. Myslí si, že človek má chamtivosť zakódovanú v génoch a preto je potrebné odstrániť podmienky pre jej pôsobenie. Jeho materská strana SaS s týmito postojmi šestnástky volebnej kandidátky nesúhlasí.

"Musíme stanoviť hranicu súkromného majetku," povedal Somogyi v rozhovore pre portál Aktuality.sk.

Dodal, že tak ako neuhasiteľný oheň dokážeme zastaviť len odstránením horľavín, rovnako treba chamtivej ľudskej povahe odoprieť možnosť hromadiť statky donekonečna.

"Moja predstava je taká, že človeku na uspokojenie svojich potrieb stačí toľko statkov, koľko jeho osobné potreby uspokojujú," cituje ho portál.

"Sú to súkromné názory pána Somogyiho, s ktorými sa SaS v žiadnom prípade nestotožňuje," reagovala hovorkyňa SaS Tatiana Tóthová na Somogyiho slová pre agentúru SITA. Či strana voči poslancovi podnikne nejaké kroky, nekomentovala.

Stanovenie hranice osobného majetku, ako to navrhuje poslanec za SaS Szilárd Somogyi, je skôr komunistická než liberálna myšlienka, tvrdí politológ Grigorij Mesežnikov. "Tento návrh nie je celkom liberálny, čakal by som ho od socialistov alebo skôr komunistov," povedal prezident Inštitútu pre verejné otázky pre agentúru SITA.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Neschválenie ACTA slovenským firmám uškodí, tvrdí advokát
<< predchádzajúci článok
Kaderníkom roka 2011 už tretíkrát Jana Burdová z Teplíc!

Szilárd Somogyi odchádza z kandidátky SaS, má iné hodnoty - diskusné fórum čitateľov