Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

30. júla 2009

Tatra banka financuje prvú bioplynovú stanicuPrijatím zákona o obnoviteľných zdrojoch sa otvorili možnosti pre nové projekty v odvetví zelenej energie. Prvý projekt výstavby bioplynovej stanice bude financovať Tatra banka. Symbolicky, ani ...Zdieľať
BRATISLAVA 30. júla (WN/PR) - Prijatím zákona o obnoviteľných zdrojoch sa otvorili možnosti pre nové projekty v odvetví zelenej energie. Prvý projekt výstavby bioplynovej stanice bude financovať Tatra banka.


Symbolicky, ani nie mesiac po prijatí zákona o obnoviteľných zdrojoch slovenským parlamentom, sa začínajú realizovať prvé projekty v odvetví zelenej energie, pri ktorých investori čakali na povinný výkup elektrickej energie a minimálnu výkupnú cenu garantovanú na dlhšie obdobie prevyšujúce očakávanú návratnosť a splatnosť úverov. Tatra banka, ako líder na slovenskom trhu projektového financovania, začala ešte pred touto úpravou legislatívy rokovať s investormi tých najlepších projektov o spoločnom financovaní.

Prvým projektom, ktorý je výsledkom takejto spolupráce, je výstavba bioplynovej stanice s inštalovaným výkonom 1MW pri obci Chynorany, okres Partizánske. Stanica je už vo výstavbe a bude uvedená do prevádzky ešte v tomto roku. Investormi sú Poľnohospodárske družstvo v Chynoranoch a spoločnosť TYBO, s.r.o., ktorá sa zaoberá investíciami a prevádzkou obnoviteľných zdrojov. Družstvo má dlhoročnú tradíciu a bude dodávať do bioplynovej stanice desaťtisíce ton vstupných surovín (siláže, hnojovice). V projekte bude použitá špičková technológia rakúskych a českých dodávateľov, ktorí dodajú stanicu na kľuč, so zárukami, garanciami výkonu, zabezpečeným kompletným servisom a biologickým monitoringom počas prevádzky.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
DURAY:Tí, čo vyčítajú Maďarom málo lojality, majú pravdu
<< predchádzajúci článok
Ropa aj zlato v stredu prudko oslabili

Tatra banka financuje prvú bioplynovú stanicu - diskusné fórum čitateľov