Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. mája 2010

ŤIA-PAO: Globálna recesia sa môže zopakovaťČínsky premiér Wen Ťia-pao na stretnutí s poprednými japonskými podnikateľmi varoval, že globálny ekonomický rast je stále vystavený riziku vládnej dlhovej krízy, a vidí ...Zdieľať
wen tia pao Wen Ťia-pao

Foto: SITA/AP TOKIO 31. mája (WEBNOVINY) - Čínsky premiér Wen Ťia-pao na stretnutí s poprednými japonskými podnikateľmi varoval, že globálny ekonomický rast je stále vystavený riziku vládnej dlhovej krízy, a vidí možnosť druhej celosvetovej recesie. "Verím, že to nemôžme povedať s úplnou istotou, takže musíme situáciu pozorne sledovať a konať, aby sme dvojitému dnu predišli," povedal Ťia-pao.

Dodal, že je príliš skoro, aby vládny predstavitelia začali uvažovať o ukončení stimulačných opatrení. "Všetky krajiny musia pracovať spoločne a zosilniť podporu ekonomík. Nikto si nemôže dovoliť ani ten najmenší relax," povedal Ťia-pao.

Podľa premiéra je rast čínskej ekonomiky na dobrej ceste a verí, že v tomto roku bude rásť takým tempom, aký si vláda stanovila za cieľ. Avšak čínsku ekonomiku čakajú niektoré riziká ako napríklad inflačné tlaky, dodal Ťia-pao.

SITA, Reuters

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
CK Hechter s novým hitom sezóny
<< predchádzajúci článok
Meškajúce platby do 2.piliera stáli SP 318 tis.eur