05. februára 2009

Tisíci zápas Šatan, Hossa hviezdou v Detroite

Stredajší duel NHL medzi Pittsburgh Penguins a Tampa Bay Lightning bol jubilejným tisícim pre slovenského hokejového útočníka Miroslava Šatana v prestížnejšej klubovej súťaži. ...

PITTSBURGH 5. februára (WEBNOVINY) - Stredajší duel NHL medzi Pittsburgh Penguins a Tampa Bay Lightning bol jubilejným tisícim pre slovenského hokejového útočníka Miroslava Šatana v prestížnejšej klubovej súťaži. Tridsaťštyriročný Jacovčan sa stal po Stanovi Mikitovi a Petrovi Bondrovi len tretím Slovákom, ktorý dosiahol túto métu a zaradil sa tak do klubu ďalších 234 hráčov so štvorciferným počtom odohratých zápasov v NHL. Šatan sa v súboji tešil z víťazstva svojho tímu 4:3 po predĺžení. Penguins prehrávali po dvoch tretinách 0:3, v tretej vyrovnali a 16 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol Jevgenij Malkin o zisku dvoch bodov. Šatan strávil na ľade takmer 15 minút, neujala sa ani jedna z jeho striel. Prvou hviezdou zápasu medzi Detroitom a Phoenixom sa stal Marián Hossa, ktorý dal dva góly zo štyroch streleckých pokusov. Detroit napokon vyhral 5:4.