Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

16. mája 2018

Tomáš: Smer by mal urobiť maximum, aby Lajčáka presvedčil kandidovaťPredseda Valného zhromaždenia OSN Miroslav a minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák, archívna snímka.Zdieľať
Predseda Valného zhromaždenia OSN Miroslav a minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Bratislava 16. mája (TASR) - Smer-SD by mal urobiť maximum pre to, aby presvedčil ministra zahraničných vecí a predsedu Valného zhromaždenia OSN Miroslava Lajčáka kandidovať za prezidenta. Uviedol to poslanec Národnej rady SR za Smer-SD Erik Tomáš na sociálnej sieti Facebook. Lajčák kandidatúru odmietol s tým, že názor nezmení.


"Bol by to výborný kandidát akceptovaný širšou verejnosťou a teda s veľkou šancou na úspech. Miroslav Lajčák má za sebou silný profesionálny príbeh. Úspešne reprezentoval Slovensko v rôznych vysokých diplomatických funkciách a určite by to dobre zvládol aj v pozícii hlavy štátu," vysvetlil Tomáš.

Prezidentské voľby budú na jar 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska sa už o najvyšší post v štáte uchádzať nebude. Ako možní kandidáti Smeru-SD sa pred časom spomínali podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič a šéf slovenskej diplomacie Lajčák.

Šefčovič naznačil, že svoju úlohu vidí skôr v snahe zvýšiť volebnú účasť na ďalších eurovoľbách, aby nesilneli extrémistické a protieurópske strany. Lajčák kandidatúru odmietol a povedal, že toto rozhodnutie sa nezmení.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Human Rights Watch sa pokúša zablokovať deportáciu svojho riaditeľa
<< predchádzajúci článok
Senátori: Zeman tvrdením o výrobe novičku poškodil bezpečnostné záujmy

Tomáš: Smer by mal urobiť maximum, aby Lajčáka presvedčil kandidovať - diskusné fórum čitateľov