13. septembra 2014

Topoľčianski hádzanári v odvete remizovali a postúpili do 2. kola

Radosť z postupu hádzanárov Topoľčian v odvete 1. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov v hádzanej medzi HK Topoľčany - HV. Kras Volendam z Holandska 13. septembra 2014 v Partizánskom. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Partizánske 13. septembra (TASR) - Hádzanári HK Agro Topoľčany pokračujú v pohárovej Európe. Po výhre 32:29 v prvom dueli remizovali v sobotňajšej odvete 1. kvalifikačného kola Pohára EHF doma s holandským HV Kras/Volendam 23:23.

Hralo sa v Partizánskom, keďže topoľčianska hala nespĺňa kritériá EHF. V 2. kvalifikačnom kole sa Topoľčany stretnú s ďalším holandským klubom Targos Bevo HC, ktorý neuspel v kvalifikácii o Ligu majstrov. Zápasy sú na programe 11./12. a 18./19. októbra, prvé stretnutie odohrá Agro doma.

Topoľčany síce išli do zápasu s trojgólovým náskokom, prvý polčas ale nezvládli. V 10. minúte prehrávali 3:5, od stavu 8:9 potom inkasovali päťkrát za sebou a súper sa dostal do hrozivého náskoku 8:14. Ešte v polčasovej prestávke bol postupujúcim tímom Volendam, keď viedol o päť gólov. Až po zmene strán Agro zaplo na vyššie obrátky a manko postupne sťahovalo. V 43. minúte to bolo už iba 16:18 z jeho pohľadu, deväť minút pred koncom sa už domácim podarilo vyrovnať na 21:21. V závere to bola "ťahanica" o každý gól, Topoľčany ale uhrali postupovú remízu.

Pohár EHF - 1. kvalifikačné kolo, odveta:
HK Topoľčany - HV Kras/Volendam 23:23 (10:15
)
/prvý zápas 32:29, postúpili Topoľčany/

Najviac gólov: Polakovič 6, Kucharik 5, Kľačanský 4/1 - Beemsterboer a Coesel po 5. Rozhodovali: Mitrevski, Todorovski (obaja Mac.), vylúčení: 2:3, 7m hody: 4/2 - 3/2, 820 divákov.

Hlasy po zápase
Ivan Pompoš, tréner Topoľčian:
"Čakal som ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Dve tretiny mužstva ešte nezažili takýto duel, kde išlo o tak veľa. To sa odzrkadlilo najmä na začiatku, keď sme boli nedisciplinovaní a nekoncentrovaní. Hráči akoby mali v hlavách trojgólovy náskok z Holandska, ale v hádzanej tri-štyri góly nič neznamenajú. Súper sa na nás veľmi dobre pripravil, navyše sme nevyužili vyložené šance a do kabín sme išli s mínus piatimi gólmi. V druhom polčase slúži ku cti celého mužstva, že zabojovalo a dokázalo zmazať manko. Jednoznačne rozhodlo srdiečko, ktorým sme dokázali uhrať remízu. Tešime sa na druhé kolo, opäť do Holandska."