Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kariéra

08. marca 2006

Tradičné Národné Dni Kariéry v štvrtok a piatok v InchebeZlepšiť komunikáciu a vzťah študentov a absolventov vysokých škôl so slovenskými firmami je hlavným cieľom projektu Národné Dni Kariéry (NDK). Jedenásty ročník podujatia, ktorý pripravila ...Zdieľať

BRATISLAVA 8. marca (WN/SITA) - Zlepšiť komunikáciu a vzťah študentov a absolventov vysokých škôl so slovenskými firmami je hlavným cieľom projektu Národné Dni Kariéry (NDK). Jedenásty ročník podujatia, ktorý pripravila študentská organizácia AIESEC, sa uskutoční vo štvrtok a piatok v priestoroch výstaviska Incheba v Bratislave. Na podujatí sa tento rok spolupodieľa doteraz najväčší počet firiem a organizácií. Napríklad firiem je 70, pričom sa zvýšil aj počet firiem technického zamerania.

Základom projektu NDK je výstava firiem, ktorá vytvára priestor pre stretnutie a výmenu informácií medzi zástupcami spoločností a študentmi. Firmy tiež majú možnosť prezentovať sa pred prípadnými záujemcami o prácu a študenti zasa získajú prehľad o možnostiach zamestnať sa v rôznych regiónoch Slovenska. V rámci Národných Dní Kariéry AIESEC každoročne zostavuje databázu účastníkov, ktorí majú záujem o osobnú konzultáciu s predstaviteľmi vystavujúcich firiem. Firmy ju zasa môžu využiť aj po skončení výstavy pre potreby svojho personálneho manažmentu.

AIESEC tento rok očakáva účasť viac ako 2 000 študentov a absolventov VŠ - záujemcov o zamestnanie. Podľa našich štatistík sa na Národných Dňoch Kariéry zúčastňujú najviac ekonómovia, technici, informatici, ale aj chemici a právnici. AIESEC považuje podujatie za prínosné pre všetkých, ktorí chcú získať prehľad na trhu práce. Viac informácií i možnosť zaregistrovať sa do databázy, ktorá bude po skončení podujatia poskytnutá firmám a z ktorej si budú môcť firmy vybrať svojich budúcich zamestnancov, získajú záujemcovia na web stránke www.ndk.sk.

AIESEC je medzinárodná organizácia, ktorá umožňuje mladým ľuďom objaviť a rozvíjať svoj potenciál, a tým pozitívne vplývať na spoločnosť. So svojou takmer 60-ročnou históriou a aktivitami na viac než 800 univerzitách v 91 krajinách po celom svete je AIESEC najväčšou študentmi riadenou organizáciou na svete a ako jediná má konzulárny štatút pri OSN.

Informoval o tom Ján Hargaš z NDK Public Relations.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
14. ročník kozmetického veľtrhu Beauty Forum Slovakia
<< predchádzajúci článok
Pepa Nos sa predstaví v klube Čierny Havran v Bratislave

Tradičné Národné Dni Kariéry v štvrtok a piatok v Inchebe - diskusné fórum čitateľov