Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. mája 2024

Tragédia v Rožňave. Polícia vyšetruje úmrtie len 15-ročného chlapca, bezvládne telo našli v jednom z rodinných domovV jednom z rodinných domov v Rožňave našli telo mladistvého bez známok života. Ako pre agentúru SITA uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka ...Zdieľať
policia paska e1716448844592 676x419 23.5.2024 (SITA.sk) - V jednom z rodinných domov v Rožňave našli telo mladistvého bez známok života. Ako pre agentúru SITA uviedla krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, hlásenie prijali od záchranárov na tiesňovej linke v utorok 21. mája popoludní.


Polícia oznámenie preverila a zistila, že k úmrtiu mladistvého došlo za dosiaľ presne nezistených okolností, na zistenie príčiny i presného času smrti bola nariadená súdna pitva. Podľa medializovaných informácií ide o 15-ročného chlapca.

Trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia


"Po ukončení potrebných procesných úkonov zároveň vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Rožňave začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia a do konania boli zároveň nateraz pribratí znalci z odboru súdneho lekárstva a nie je vylúčené, že do konania budú pribratí aj znalci z iných odvetví," uviedla Ivanová a dodala, že vyšetrovateľ sa prípadom intenzívne zaoberá.

"Polícia pracuje aj s verziou, že smrť maloletého môže mať súvis s požitím, resp. aplikáciou neznámej látky, potvrdenie, respektíve vyvrátenie tohto podozrenia je možné až na základe výsledkov znaleckého skúmania, ktorého súčasťou bude aj toxikologické skúmanie, a výsledkov ďalšieho vyšetrovania," doplnila policajná hovorkyňa.

Polícia apeluje na mladých ľudí


Apelovala i na mladých ľudí, aby mysleli na svoje zdravie, kým budú experimentovať s neznámymi látkami, keďže nie každý organizmus môže užitie takejto látky zvládnuť. Ivanová sa tiež obrátila aj na rodičov, aby dávali na svoje deti pozor a všímali si zmeny v ich správaní.

"V súvislosti s vyššie uvedeným prípadom, vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nebudeme poskytovať žiadne podrobnejšie informácie, aby nedošlo k jeho prípadnému zmareniu alebo sťaženiu, a zároveň s úctou k pozostalým osobám," uzavrela Ivanová.


Zdroj: SITA.sk - Tragédia v Rožňave. Polícia vyšetruje úmrtie len 15-ročného chlapca, bezvládne telo našli v jednom z rodinných domov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úrad inšpekčnej služby navrhol podať obžalobu na policajta Martina J. pre odpočúvanie poľovníckej chaty
<< predchádzajúci článok
Bratislava: Skrytý poklad Európy – Ideálna destinácia pre turistov