Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. mája 2024

Blaha: V slovenskej verejnosti cítiť odpor voči rozhodnutiam európskych inštitúcií a neoliberálnych elít (video)V slovenskej verejnosti cítiť odpor voči rozhodnutiam európskych inštitúcií a neoliberálnych elít. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol kandidát na europoslanca Ľuboš ...Zdieľať
65b2526d31f1b233295471 676x450 23.5.2024 (SITA.sk) - V slovenskej verejnosti cítiť odpor voči rozhodnutiam európskych inštitúcií a neoliberálnych elít. V rozhovore pre agentúru SITA to uviedol kandidát na europoslanca Ľuboš Blaha (Smer-SD).

Green Deal


Ako Blaha podotkol, ľudia vnímajú rastúcu eskaláciu konfliktu s Ruskom, akým spôsobom sa oslabuje ekonomika cez systém sankcií, a ako zlé rozhodnutie podľa neho vnímajú aj Green Deal.

>>> Celý rozhovor s Ľubošom Blahom„A zároveň to pretláčanie progresivistickej kultúrnej agendy. To všetko sú veci, ktoré veľmi znervózňujú ľudí na Slovensku," vyhlásil Blaha.


V týchto voľbách ide o všetko


Brusel si chce podľa Blahu uzurpovať aj rozhodnutia v oblasti právneho štátu týkajúce sa napríklad Úradu špeciálnej prokuratúry.

„Ide pritom vyslovene o výlučnú právomoc členského štátu, ale oni by nám najradšej, cez lobing Progresívneho Slovenska, odoberali pomaly eurofondy alebo prostriedky z plánu obnovy. Naozaj sa rozťahujú eurokrati a ja som presvedčený, že si musíme uchovať zdravý rozum," zdôraznil Blaha a dodal, že je potrebné obhajovať zdravé vlastenectvo.

Hlavnými témami európskych volieb podľa neho bude nielen to, či bude v Európe vojna alebo mier, alebo či sa pôjde do vojny s Ruskom, ale aj to, či si Slovensko uchová národnú suverenitu a identitu.

„Myslím si, že málokto dokáže spochybňovať, že v týchto voľbách ide o všetko. Buď vyhrá progresivizmus a budeme tu mať federálny super štát, európsky super štát, ktorý bude hnať Európu do vojny alebo vyhrá Smer-SD a môžeme sa uberať cestou suverenity, slobody a sociálnej spravodlivosti," uzavrel Blaha.

Rozhovory zo štúdia SITA si môžete vypočuť aj na —> Spotify
Zdroj: SITA.sk - Blaha: V slovenskej verejnosti cítiť odpor voči rozhodnutiam európskych inštitúcií a neoliberálnych elít (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislava: Skrytý poklad Európy – Ideálna destinácia pre turistov
<< predchádzajúci článok
Ukrajinci zostrelili stíhačku Su-25, na Pokrovskom fronte sú naďalej intenzívne boje