24. februára 2013

Trenčín podľahol Piešťanom, Bystrica inkasovala šesť gólov

V 52. kole Tipsport extraligy vyhrala na domácej ploche len hokejová Nitra. HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 4:6 (1:2, 1:2, 2:2) Góly: 4. Marcinek (Bambúch), 40. R. Macík ...

piestany trencin BRATISLAVA 24. februára (WEBNOVINY) - V 52. kole Tipsport extraligy vyhrala na domácej ploche len hokejová Nitra.

HC'05 Banská Bystrica - HK Poprad 4:6 (1:2, 1:2, 2:2)

Góly: 4. Marcinek (Bambúch), 40. R. Macík (Šimun), 48. R. Macík (B. Jankovič), 54. Lunter (Danton, Češík) - 11. R. Suchý (Klouda), 14. D. Buc (Ľ. Vaic), 23. Hvila (Vandas, Klouda), 29. D. Brejčák (Kovačevič), 41. P. Stanfield (Matúš Paločko, S. Takáč), 49. Hvila (M. Šterbák)
Vylúčení: 7:10 na 2 min, navyše Lantoš 10 min za napadnutie hlavy a krku - R. Suchý 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Homola, Hradil - M. Korba, P. Korba, 1150 divákov

Banská Bystrica: Chorošun - Kubka, Bambúch, J. Predajniansky, Ketner, Tomáš Varga, O. Janík - R. Macík, Zigo, Lunter - Danton, Češík, Lantoš - B. Jankovič, Šimun, Marcinek
Poprad: Sidor - M. Šterbák, R. Suchý, Kovačevič, D. Brejčák, D. Devečka, Š. Fabian, Kurali - Vandas, Klouda, Hvila - Smotrila, P. Stanfield, Jabrocký - D. Buc, Stals, Ľ. Vaic - Matúš Paločko, S. Takáč

Hlasy:
Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Prvá tretina bola z našej strany katastrofálna, až na pár striedaní v úvode zápasu. Ináč bola bez emócii, nasadenia, hráči akoby sa nechceli ukázať, presadiť. To napokon poznačilo celý zápas, nehrali sme našu hru a som veľmi nespokojný s niektorými jednotlivcami. Akoby si neuvedomovali, že hrajú o svoje miesto a pozíciu v mužstve v play-off. Verím, že sa niektorí zranení hráči vrátia do zostavy a utvoria väčšiu konkurenciu. Poprad vyhral zaslúžene, pretože my sme podali veľmi slabý výkon. Prehrať sa dá aj v takomto zložení, ale prístup musí byť diametrálne odlišný."

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Začiatok zápasu sme začali zle, ospalo. Pomaly sme korčuľovali a Bystrica nám dala gól. Až potom sme sa zobudili, obrátili sme vývoj a kontrolovali jeho priebeh v podstate až do konca. Na domácich sa mi páčilo, že bojovali, veľmi dobre dohrávali súboje a znepríjemnili nám cestu za víťazstvom. Tažké srdce mám na rozhodcov, ktorí až priveľa vylučovali hráčov."

I. tretina

Bystričania mali dobrý vstup do zápasu, už v prvej minúte išiel Ketner v oslabení sám na bránku hostí, ale Sidora v nej neprekonal.

Až v 4. min sa mohli diváci tešiť z gólu, keď puk zblízka pretlačil za popradského gólmana Marcinek. Potom však prišli chvíle hostí.

V 10. min najprv Vandas v presilovke zaváhal pred odkrytou bránkou, no o pár sekúnd sa pred ňu natlačil Suchý a vyrovnal.

V 14. min slávila úspech rýchla akcia Podtatrancov, Vaic našiel z pravej strany na ľavej voľného Buca, ktorý pohotovo zakončil - 1:2. Domáci sa snažili do prestávky vyrovnať, ale Jankoviča "vychytal" Sidor a v 19. min nedostal puk do bránky pred popradským gólmanom zblízka Macík.

II. tretina

V druhej tretine ťahali hokejisti spod Urpína za kratší koniec, v 23. min najprv zvýšil na 3:1 pre Poprad v presilovke Hvila, ktorý mieril z ľavého kruhu po ľade presne k žrdi a v 29. min sa presadil strelou od modrej D. Brejčák, keď Chorošun pustil za seba lacný puk. Podtatranci sa potom ubránili oslabeniu o dvoch hráčov v trvaní dvoch minút. Inkasovali až v závere strednej časti, 53 s pred prestávkou znížil na 2:4 voľný Macík z dvoch metrov pred odkrytou bránkou.

III. tretina

Úvod tretej tretiny patril hosťujúcim hokejistom, keď už v 55 s z dorážky zvýšil vedenie Popradu Stanfield. Následne mohol znížiť domáci Marcinek, ktorý sa predral až pred Sidora, ale neuspel. V 48. min využili Banskobystričania druhú dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov, keď sa presadil pri pravej žrdi Macík. O minútu neskôr však korčuľoval Hvila sám na gólmana Chorošuna a sólo pretavil na šiesty gól. Lunterov úspech bekhendom z otočky v 54. min už iba uzavrel účet tohto zápasu

HK Nitra - HKm Zvolen 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Góly: 13. E. Piatak (Lukáš Novák), 17. Pupák (P. König, Stümpel), 37. Nádašdi (R. Tománek, P. König) - 38. L. Jurík (Škvaridlo, M. Čurilla), 42. M. Čurilla (L. Jurík, Škvaridlo)
Vylúčení: 1:6 na 2 min, navyše Kmeč (Nitra) 5+DKZ za kopnutie protihráča, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Kubuš - Kacej, Rovenský, 2492 divákov

Nitra: M. Laco - P. König, M. Bača, Vosátko, Ordzovenský, Nádašdi, Rais, Vantroba, Trefný - R. Tománek, Stümpel, Pupák - Podstavek, T. Chrenko, Hrnka - Jokila, Hamrák, Mašlonka - Kmeč, E. Piatak, Lukáš Novák
Zvolen: M. Šimko - L. Čierny, Juraško, Pichnarčík, M. Výborný, J. Mucha, Hraško, Murček, Novajovský - P. Zuzin, Brabenec, Podkonický - Puliš, Kalla, Čurilla - Škvaridlo, L. Jurík, Martin Ďaloga - Ľ. Zuzin, M. Jurík, Čanky

Hlasy:
Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): "Dnes hralo za nás úplne iné mužstvo ako v piatok v Košiciach. Do stavu 3:1 sme hrali takpovediac na jednu bránku. Len vďaka hosťujúcemu Šimkovi a našej streleckej nemohúcnosti bol stav po dvoch tretinách taký, aký bol. Keď sme ustáli 5-minútové oslabenie, už sme verili, že zvíťazíme. Aj s podporou našich skvelých divákov sme to ustáli."

Peter Mikula (tréner Zvolena): "Mal som inú predstavu o hernom prejave. Nitra nás tlačila a so založením protiútokov sme mali problémy. Potom sme sa dostávali do tempa, ale 'krívalo' to. V tretej tretine Nitra trochu poľavila v defenzíve, poskytla nám viac priestoru, ale keďže sme nevyužili ani jej 5-minútové oslabenie, ťažko sme mohli pomýšľať na víťazstvo."

I. tretina

Domáci sa do víťaza základnej časti pustili bez rešpektu a v prvej tretine mali viac z hry. Ich pokusy však úspešne maril brankár Zvolena Šimko.

V 10. min sa mohli ujať vedenia hostia, no Čurillovu šancu zneškodnil Laco aj s prispením šťasteny, čo si neskôr overil hlavný rozhodca s kolegom pri videu. Skóre otvorili domáci hráči.

V 13. min najskôr proti Šimkovi neuspel Lukáš Novák, no puk do bránky hostí dostal dorážajúci Piatak - 1:0. Aktivita domácich neutíchala a pri vylúčení Brabenca využil presilovú hru Nitry Pupák.

II. tretina

V druhej tretine hostia síce pridali, no aj tak mali viac z hry domáci hráči. Zvolenčan Milan Jurík v brejku dvoch proti jednému v 23. min neuspel, keď mu radosť zmaril dobrým zákrokom brankár Laco. V 37. min hrala Nitra presilovku piatich proti trom, ktorú dorážkou Tománkovej strely využil Nádašdi - 3:0. Z tohto náskoku sa však príliš dlho netešili, keďže už z nasledujúceho protiútoku zmaril Lacovi čisté konto nedôrazne bránený Lukáš Jurík - 3:1.

Zvolenčania stiahli náskok súpera na rozdiel gólu v 42. min. Strelu hostí z pravej strany nešťastne usmernil do Lacovej bránky obranca Rais a gól pripísali Čurillovi. V ďalšom priebehu tretej tretiny sa domácim darilo držať najtesnejší náskok. Napokon sa to Nitre aj podarilo a diváci už do konca zápasu nevideli gól. Hostia mali v tretej tretine 5-minútovú presilovku, ale prezentovali sa v nej len niekoľkými neúspešnými strelami.

Dukla Trenčín - ŠHK 37 Piešťany 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 42. T. Klíma (O. Rusnák, Habšuda), 45. J. Pardavý st. (Imrich, Otčenáš) - 17. S. Saliji (Stupka), 26. S. Saliji (Mertel, Stupka), 60. T. Melichárek (F. Hudec, V. Nemec)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc - Holienka, Valach, 2110 divákov

Trenčín: Kristín - T. Bokroš, L. Markovič, E. Bagin, Imrich, E. Bednár, Habšuda - J. Pardavý st., O. Rusnák, Marosz - Otčenáš, Lelkeš, Sojčík - O. Mikula, T. Klíma, Martin Filo - F. Nemček, Broska, D. Hudec
Piešťany: Tomek - Škadra, Bučka, Drgoň, R. Filip, A. Kolník, V. Urban - F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek - Haring, Peško, Chylo - S. Saliji, Mertel, Stupka - Šišovský, M. Toman, A. Hruška

Hlasy:
Róbert Kaláber (tréner Trenčína): "V úvode sme sa nevedeli poriadne dostať do tempa, pretože nám viazol pohyb i kombinačná hra. Pred druhou tretinou sme pozmenili zostavu a postupne sa zlepšil náš herný prejav. V záverečnej časti stretnutia sme už hrali otvorený hokej, pretože sme v tomto dueli chceli zvíťaziť a zabojovať o štvrté miesto v tabuľke. Žiaľ, nepodarilo sa nám to, pretože sme nešťastne dostali tretí gól. Do play-off pôjdeme pravdepodobne zo šiestej pozície, vďaka čomu aspoň budeme mať viac času na doliečenie zranení. K zdravotne indisponovaným hráčom pribudli Mikula a Marosz, obaja utrpeli otras mozgu."

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Do Trenčína sme prišli so zámerom bodovať naplno a potvrdiť štvrté miesto v tabuľke. Prvá tretina bola z našej strany veľmi dobrá, kvalitne sme korčuľovali a strelili sme aj úvodný gól. Druhé dejstvo bolo z našej strany výborné z taktickej stránky, dobre sme bránili a vyrážali do nebezpečných protiútokov. Vypracovali sme si aj dvojgólový náskok. V tretej tretine sme mali slabšiu päťminútovku, počas ktorej na nás súper dôrazne vyletel a podarilo sa mu vyrovnať. Zápas vrcholil v závere, keď sa šťastie usmialo na nás a strelili sme rozhodujúci gól. Hráči bojovali a dreli, toto víťazstvo si určite zaslúžili."

I. tretina

Od úvodného vhadzovania hrali oba tímy "živý" hokej a pred bránkami bolo pomerne dosť vzruchu, vyložené šance si však nevyprodukovali. Hra bola vyrovnaná, ale v závere prvej tretiny sa predsa len hosťom podarilo ujať vedenia - v 17. min v predbránkovom priestore zostal nepokrytý Samir Saliji a tvrdou strelou trafil pekne do ľavého horného rohu bránky.

II. tretina

Po inkasovanom góle sa domáci snažili o vyrovnanie, ich akcie však brzdili nepresnosti, a tak v 26. min Piešťany udreli druhýkrát, keď rýchlu kombináciu zakončil strelou bez prípravy pred bránkou nestrážený Samir Saliji - 0:2. Zakrátko domáci Klíma nastrelil žŕdku, na opačnej strane ho onedlho napodobnil Chylo. Derby sa nieslo v znamení tuhého boja o každý kúsok ľadu a nechýbali ani dôrazné osobné súboje, výraznejšiu prevahu si však nevynútil ani jeden tím.

Do tretej dvadsaťminútovky vstúpili Trenčania ako víchor a začali sa presadzovať aj strelecky. Po 83 sekundách tohto dejstva dal Klíma delovkou z ľavého kruhu pod hornú žŕdku prvý gól domácich. V 45. mi Sojčik síce nepremenil trestné strieľanie, napriek tomu už o pol minúty bolo skóre vyrovnané, pretože Pardavý číhal pred bránkou na odrazený puk, ktorý pohotovo poslal do siete. Nápor domácich nepribrzdilo ani odstúpenie otraseného Mikulu v 48. min po tvrdom náraze na mantinel, navyše v záverečných minútach absolvovali neúmyselné tvrdé nárazy aj domáci Marosz, respektíve hosťujúci Bučka.

To už však hostia postupne eliminovali súperov tlak, a keď sa zdalo, že dramatický zápas vyústi do predĺženia, prišli rozhodujúce momenty - najskôr pre zásah rukou neuznali piešťanský gól v 59. min, ale 28 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času sa v skrumáži pred domácou bránkou najlepšie zorientoval Melichárek, ktorý obstrelil ležiaceho gólmana a zabezpečil hosťom plný bodový zisk.

MsHK DOXXbet Žilina - HK 36 Skalica 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Góly: 12. Pálffy (R. Školiak, L. Kozák), 36. Pálffy (I. Jankovič, R. Školiak), 46. R. Školiak (Pálffy, Kudrna)
Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše Lažo (Skalica) 10 min za nešp. správanie, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Výleta, J. Tvrdoň, 948 divákov

Žilina: Žigárdy - Rúfus, Gula, J. Dlouhý, M. Leško, Brcko, Šedivý, M. Sekáč, T. Staňo - M. Kokavec, R. Krajči, T. Varga - Drevenák, Surovka, T. Sýkora - Valášek, O. Ďuriš, Drábek - Jarab, A. Lipovský
Skalica: M. Lipovský - L. Kozák, I. Jankovič, Jaborník, Trška, Bobček, Barák, Beňa - Pálffy, R. Školiak, Kudrna - Lažo, Stieler, Šátek - Kutálek, Holovič, R. Konečný - J. Jurík, Klejna, Martin Sloboda

Hlasy:
Slavomír Chlebec (tréner Žiliny): "Chceli sme bodovať, no vedeli sme, že Skalica má skúsený tím. Hostia potvrdili svoje kvality, keď v každej tretine strelili po jednom góle. Mrzí ma, že sa nám nepodarilo skórovať, aj keď sme na to mali šance. Súper využil naše chyby a zvíťazil jednoznačne."
Martin Pešout (tréner Skalice): "Vedeli sme, že domácim ide o život a potrebujú aspoň jedno víťazstvo na to, aby sa definitívne zachránili. Chceli sme získať tri body, lebo máme záujem bojovať o piatu priečku a urobili sme pre to všetko. Som rád, že v dvoch po sebe idúcich zápasoch sme neinkasovali. Priebeh stretnutia sme mali pod kontrolou, aj keď v druhej tretine boli domáci lepším tímom."

I. tretina

V predposlednom domácom zápase základnej časti videli diváci v Žiline obojstranne rýchly hokej. V 6. min vystrelil z ľavej strany Valášek, ale Lipovský kryl pokus nedeľňajšieho oslávenca. Neujali sa ani strely Sýkoru a Kokavca. V 9. min vylúčili Skaličana Konečného, potom putovali na trestnú lavicu domáci Krajči a T. Sýkora.

Hostia zásluhou prvého útoku využili početnú prevahu o jedného hráča, keď úspešne zakončil Pálffy - 0:1. V 16. min sa pred gólmanom Záhorákov ocitol Drevenák, ale jeho blafák mieril tesne vedľa. Podobný osud stihla aj strela Holoviča o dve minúty neskôr. V 19. min unikol T. Sýkora, prihral mladému A. Lipovskému, toho však v dobrej streleckej príležitosti faulovali; domáci nevyužili následné vylúčenie.

II. tretina

V úvode druhej tretiny boli aktívnejší "vlci", ale Exžilinčan M. Lipovský bol pri strelách Drábka, Staňa a T. Sýkoru pozorný. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v 27. min Varga, ale zblízka mieril len do betónov. Žilinčanom nevyšla ani tretia presilová hra, keď mohli vyrovnať Vargom v 34. min, ale ten sám pred gólmanom Skalice nespracoval puk. Prišla 36. min, vzorová akcia prvého skalického útoku a najlepší hráč na ľade Pálffy pohodlne skóroval do bránky - 0:2. Hostia mohli ešte zvýšiť svoj náskok v závere tretiny, ale dobre príležitosti Kutálka v 38. a Konečného v 40. min zostali nevyužité.

Posledná tretina bola obojstranne najslabšia. V 46. min prvý skalický útok založil opäť jednu zo ukážkových akcii, Pálffy prihral Školiakovi a ten z bezprostrednej blízkosti po tretíkrát prekonal Žigárdyho - 0:3. Jednou z mála streleckých odpovedí Žiliny bola strela T. Sýkoru v 49. min. V 56. min svoj samostatný nájazd nepremenil domáci Kokavec. Žilinčania potom nevyužili ani piatu početnú prevahu, a tak po tretíkrát v sezóne podľahli Skalici v domácom prostredí.

MHC Mountfield Martin - HC Košice 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Góly: 25. A. Themár (Fujerík) - 10. Štrbák (Jokeľ, Š. Novotný), 10. T. Marcinko (Deyl), 38. Cebák (Matis), 45. Jokeľ (R. Jenčík, Kolba)
Vylúčení: 6:8 na 2 min, navyše Kolba (Košice) 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Smrek a Smerek, 600 divákov

Martin: Šúrek - A. Novotný, K. Grman, R. Pukalovič ml., Zošiak, Tupý, Ejem, Perniš - A. Themár, Fujerík, Michal Važan - T. Petruška, M. Hollý, Vaško - Kolena, Vilkoits, R. Slávik - Dírer
Košice: Hylák - Cebák, Macejko, Kolba, Štrbák, Michal Novák, Deyl, Martin Chovan - Marcel Haščák, Pašek, R. Jenčík - Š. Novotný, Marek Slovák, Jokeľ - Matis, T. Marcinko, P. Svitana - Mlynarovič, Matúš Chovan, Boltun

Hlasy:
Róbert Pukalovič (tréner Martina): "O výsledku rozhodla prvá tretina, po ktorej bol stav pre nás krutý. Mali sme dobrý vstup do zápasu, ale nepremenili sme šance. Vedeli sme, že za stavu 0:2 to bude pre nás už ťažké, napriek tomu sme sa ešte dostali do boja o body. Po našich chybách, žiaľ, dali Košice ešte tretí gól, na ktorý už bolo ťažké odpovedať. Nastúpili sme so šestnástimi hráčmi, ktorí podali bojovný a snaživý výkon. Chcem ich zaň pochváliť."

Milan Staš (tréner Košíc): "Vstup do zápasu sme nemali najlepší, nechali sme domácich vypracovať si niekoľko dobrých príležitostí. Boli sme to však my, kto sa ujal vedenia. V druhej tretine sme zbytočne prenechali iniciatívu súperovi, ale po treťom góle sme zápas už potom v pohode zvládli a víťazstvom sme splnili cieľ, s ktorým sme prišli do Martina."

I. tretina

Martinčania začali proti favoritovi bez rešpektu. Už v 16. s zvonila po Themárovej strele žŕdka Hylákovej bránky. V 4. min sa na gólmana hostí sám rútil Važan, ale nevyužil svoju šancu. Keď v 7. min Petruška zaváhal pred Hylákom, skončil sa výpočet čistých gólových príležitostí "kosačiek" v prvej tretine.

Potom prišli k slovu Košičania, ktorí v 10. min v rozpätí 33 sekúnd strelili dva góly. Najskôr v presilovke Štrbák prestrelil Šúreka. Martinský brankár potom vyrazil strelu Deyla, ale puk sa od Marcinkovej prilby dostal do bránky - 0:2.

II. tretina

Na začiatku druhého dejstva najprv domáci nevyužili 49-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, do boja o body ich však v nasledujúcej výhode o jedného hráča dostal Themár - 1:2. Martinčania výrazne ožili a boli blízko k vyrovnaniu, ale v 27. min Petruška nedotiahol sám pred Hylákom svoj blafák do gólového efektu. Aj keď sa domáci snažili o ďalší presný zásah, zbytočne neotvárali hru. V 32. min vyskúšal Šúrekov postreh Svitana, ten bol pripravený. O tri minúty neskôr chýbali Vaškovmu teču v presilovke centimetre a Ejemovi presnosť v zakončení. Dve minúty pred koncom druhej tretiny udreli skúsení hostia, keď Matisovu strelu tečoval Cebák a vrátil "oceliarom" dvojgólový náskok.

V úvode tretej tretiny zlomili hostia odpor domácich. Počas presilovky vyšachovali ich obranu a Jokeľ pohodlne zvýšil na 4:1. V 51. min mieril Važan v presilovke do hornej žŕdky, ale to už bola iba labutia pieseň Martinčanov v zápase "nádeje", v ktorom potrebovali bodovať.