12. augusta 2007

Trofej na Rona Cupe pre domáci Trenčín

Domáci hokejisti Dukly Trenčín sa po štvrtý raz v štrnásťročnej histórii Rona Cupu stali víťazmi tohto podujatia. Víťazný žlto-červený kolektív, ktorý si na Rona Cupe (predtým Crystal Cup) ...

TRENČÍN 12. augusta (WEBNOVINY) - Domáci hokejisti Dukly Trenčín sa po štvrtý raz v štrnásťročnej histórii Rona Cupu stali víťazmi tohto podujatia. Víťazný žlto-červený kolektív, ktorý si na Rona Cupe (predtým Crystal Cup) pripomenul ostatný triumf z roku 2003, si na svoje konto pripísal prémiu 100 000 korún. Druhí v poradí hokejisti HKm Zvolen zinkasovali 60-tisíc, tretie Košice 40-tisícovú prémiu. Ani jeden z prvých troch tímov na turnaji neprehral. Zvolenčania a Košičania v konfrontáciách so Žilinou a českými zástupcami Zlínom a Třincom dvakrát remizovali a raz vyhrali, pri rovnosti bodov o lepšom umiestnení tímu spod Pustého hradu rozhodlo skóre. Trenčania s rovnakými súpermi vždy vyhrali. Za najlepšieho brankára turnaja vyhlásili Miroslava Hálu z Trenčína, obrancu Ladislava Čierneho zo Zvolena a najlepším útočníkom sa stal ďalší hráč trenčianskej Dukly Viliam Čacho.

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu sa rozišiel HKm Zvolen s Třincom zmierlivo 3:3. Skóre otvoril už v 2. min po "skrumáži" pri presilovke Klouda. Aktívne hrajúci Zvolenčania potom v 10. min zvýšili zásluhou Kubenka už na 2:0. Třinec vrátil do hry už v strednej tretine Malec, ktorý spomedzi kruhov poslal odrazený puk späť do siete. Prakticky z následného útoku však Paciga zabezpečil slovenskému tímu opäť dvojgólové vedenie. Prestrelku v tejto fáze ukončil v 35. min znížením na 2:3 z pohľadu českého mužstva Skořepa. Juraj Štefanka v záverečnej tretine v 43. min stanovil na konečných 3:3.
V druhom sobotňajšom zápase vyhrali HC Košice nad vlaňajším víťazom MsHK Žilina 3:2. V súboji extraligistov išli do vedenia "vlci" spod Dubňa zásluhou gólu obrancu Lišku. Košičanom sa vydaril záver prvej tretiny, keď v posledných sekundách Ščurko a Gron obrátili výsledok, ktorý ešte prikrášlil v 33. min gólom Šimurda. V 35. min Valach už iba znížil na konečných 2:3.
V záverečnom zápase celého turnaja si hostitelia z Trenčína poradili s českým tímom RI OKNA Zlín 6:3, keď už v 4. min bolo po presných zásahoch Urbana, Nemca a Baláža o osude stretnutia prakticky rozhodnuté. V ďalšom priebehu "vojaci" kontrolovali dianie na ľade a strážili si svoj náskok.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí na hokejovom Rona Cupe v Trenčíne:

Dukla Trenčín - RI OKNA Zlín 6:3 (4:1, 1:0, 1:2) - doplnkové sam. nájazdy 2:1
Góly: 2. Urban, 4. Nemec, 4. Baláž, 9. Húževka, 39. Pardavý, 42. Kútny - 20. Nosek, 47. Kubis, 56. Balan

HC Košice - MsHK Žilina 3:2 (2:1, 1:1, 0:0) - doplnkové sam. nájazdy 1:2
Góly: 19. Ščurko, 20. S. Gron, 33. Šimurda - 14. Liška, 35. Valach

HKm Zvolen - HC Oceláři Třinec 3:3 (2:0, 1:2, 0:1) - doplnkové sam. nájazdy: 1:1
Góly: 2. Klouda, 10. Kubenko, 34. Paciga - 33. Malec, 35. Skořepa, 43. J. Štefanka, 602 divákov