Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. júla 2007

TÚ trvá na zrušení pokuty voči Slovak TelekomuPredseda Telekomunikačného úradu SR (TÚ) Branislav Máčaj nevyhovel protestu prokurátora, ktorý navrhol zrušiť rozhodnutie o zrušení pokuty vo výške 2 mil. Sk pre spoločnosť Slovak Telekom (ST). ...Zdieľať

BRATISLAVA 18. júla (WEBNOVINY) - Predseda Telekomunikačného úradu SR (TÚ) Branislav Máčaj nevyhovel protestu prokurátora, ktorý navrhol zrušiť rozhodnutie o zrušení pokuty vo výške 2 mil. Sk pre spoločnosť Slovak Telekom (ST). Prokurátor navrhoval zrušenie predmetného rozhodnutia na základe námietky, že ST podala rozklad proti rozhodnutiu neskoro. Predseda TÚ ale konštatoval, že ST preukázateľne podala rozklad včas a preto zákon porušený nebol. Rozhodnutie o zrušení pokuty teda podľa predsedu TÚ ostáva naďalej právoplatné.

Koncom roka 2005 vydal TÚ dve rozhodnutia, ktorými Telekomu zakázal viazanie služieb od 1. januára 2006. Kvôli podozreniam z porušovania týchto rozhodnutí na podnet spoločnosti Slovanet začal TÚ správne konanie voči ST a na základe zistení mu uložil pokutu. Vtedajší predseda TÚ Milan Luknár prvostupňové rozhodnutie Úradu na základe rozkladu ST zrušil a konanie voči ST zastavil. Podľa Krajskej prokuratúry bol však rozklad zo strany ST podaný oneskorene, preto bývalé vedenie TÚ konalo v rozpore so zákonom pri zrušení prvostupňového rozhodnutia o pokute za viazanie internetových služieb s telefónnou prípojku.

ST mala podať rozklad v termíne do 6. júla 2006 a podľa prokurátora ho podala deň po termíne. TÚ následným šetrením zistil, že rozklad bol podaný včas. "ST predložila poštový podací hárok potvrdený dennou poštovou pečiatkou príslušnej pošty, kde sa okrem iného nachádza adresa TÚ SR, odboru štátneho dohľadu v Trnave, ktorý vydal rozhodnutie o pokute. V poznámke sa uvádza číslo spisu, preto je nepochybné, že rozklad bol podaný v zákonnej lehote na pošte," uvádza sa v správe úradu.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Yazaki plánuje investovať v Michalovciach 1,752 mld. korún
<< predchádzajúci článok
Firma PM Zbrojníky prepustí koncom septembra 150 ľudí

TÚ trvá na zrušení pokuty voči Slovak Telekomu - diskusné fórum čitateľov