Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júla 2009

Únia vyzvala Kanadu, aby ukončila vízové obmedzenia pre ČREurópska komisia vyjadrila v utorok ľútosť nad vízovými obmedzeniami, ktoré vydala Kanada pre občanov Českej republiky, a vyzvala na ich zrušenie. "Komisia ľutuje, že Kanada zaviedla víza pre občanov ...Zdieľať
BRUSEL 14. júla (WEBNOVINY) - Európska komisia vyjadrila v utorok ľútosť nad vízovými obmedzeniami, ktoré vydala Kanada pre občanov Českej republiky, a vyzvala na ich zrušenie. "Komisia ľutuje, že Kanada zaviedla víza pre občanov ČR," povedal hovorca EK pre právne otázky. "Očakávame, že opatrenia, ktoré vydala Kanada, sú dočasné a dúfame, že bezvízové cestovanie medzi EÚ a Kanadou bude čoskoro obnovené." Podľa hovorcu, únia okamžite nezavedie recipročné opatrenia pre občanov Kanady a predpokladá, že v krátkom čase sa stretnú zástupcovia ČR, EÚ a Kanady.


Kanada obnovila v utorok vízovú povinnosť pre držiteľov českých a mexických pasov v snahe zabrániť explózii žiadateľov o azyl v krajine.

Od roku 2007 nepotrebovali občania ČR víza na návštevu Kanady. Odvtedy však požiadalo v krajine o azyl takmer 3000 Čechov v porovnaní s rokom 2006, keď ich bolo menej ako päť.

SITA_AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V pochybnom sociálnom zariadení zomrelo za rok sto ľudí
<< predchádzajúci článok
Hrušovský navrhuje Figeľa za podpredsedu EPP

Únia vyzvala Kanadu, aby ukončila vízové obmedzenia pre ČR - diskusné fórum čitateľov

Pozitívna diskriminácia14.7. 18:50:24